„Přestože je tady hodně těsno, poskytujeme lidem všechny služby včetně kontaktního místa Czech-Point. Nezkrátili jsme ani úřední hodiny. Jediné omezení se týká poskytování informací z archivních materiálů,“ říká starosta Jiří Šnajdar.

Budova obecního úřadu je v provozu bezmála třicet let. Nevyhovuje hygienickým ani požárním předpisům a nesplňuje technické podmínky pro elektronizaci veřejné správy. V současné době zde probíhá úvodní ze tří etap rekonstrukce.

Zahrnuje například modernizaci sociálního zařízení a výměnu rozvodů vody, elektřiny a elektronických sítí. Výměnou oken a zateplením střešního pláště chce obec snížit náklady na provoz budovy.

Stavební práce potrvají do poloviny dubna a vyžádají si téměř dva miliony korun. Obec zaplatí z vlastního rozpočtu jen tři sta tisíc. Zbývající náklady pokryje dotace z programu rozvoje venkova.

„Součástí stavebních úprav bude také bezbariérové řešení objektu. Bude to první veřejná budova v obci, do které se pomocí nové rampy a schodišťové plošiny bez problémů dostanou také vozíčkáři,“ připomněl starosta.