Pohádkovou stezkou se vydaly desítky dětí. Jejich cílem bylo vystoupat až na Jurkovičovu rozhlednu. Na ochozu na ně čekala Bílá paní, odměna za statečnost i pohádkový výhled do valašské krajiny.

Ještě před čtvrtou odpolední se začali na parkoviště před rozhlednou scházet rodiče i se svými ratolestmi. Počasí celkem přálo, a tak se na výpravu do pohádkového lesa vydala kupa dětí.

Hned u vchodu je vítal Vodník se svou pomocnicí Rusalkou. Pro děti byl přichystaný kreslený rybníček, ze kterého pomocí magnetického prutu lovily kapry, pstruhy, sumce nebo štiky. Malý rybáři pak za své úlovky dostaly první ze série razítek.

Pro další razítko museli rodiče se svými ratolestmi vystoupat do mírného svahu za Rumcajsem a Mankou. „Program je určený pro děti, ale musím uznat, že jsem se při něm pobavila i já jako matka. Zavzpomínala jsem na dobu svého mládí. Na oblíbené večerníčky. Sama jsem musela chvíli přemýšlet, ve kterém lese Rumcajs s Mankou žili," přiznala maminka Marie Skýpalová, které přišla se synem Matýskem.

U ježibaby se házelo šiškami. A pak se děti vydávaly dál, vstříc novým dobrodružstvím. Školáci a i předškoláci se zastavili až u plačící Šebestové. „Zaběhl se nám Jonatán. Paní Kadrnošková se bude zlobit," potahovala Šebestová u stromu.

Když v tom napadlo Macha poprosit o pomoc děti. „Pomohly byste nám Jonatána najít?" zeptal se Mach malých sběratelů razítek.

Děti se chvíli rozhlíželi doleva, doprava. Když v tom na ně vykoukl zpoza stromu hnědý ocas. „Jonatán," zakřičely děti současně a natahovaly ruce směrem k vrtícímu se ocásku.

Macha a Šebestovou vystřídali Vlk s Karkulkou. Některé děti se šedého vlka v huňatém kožichu bály. Jiné z něj měly legraci.

Na další zastávce musely pomáhat třídit Popelce hrách. Poté přelézaly po laně za Šípkovou Růženkou, kterou budily polibkem. S Bobem a Bobkem si procvičily skákání přes švihadlo. A včelím medvídkům pomáhaly hledat pyl z kvítí rostoucí v lese.

Nakonec se dostali až k samému vrcholku, kde na ně čekal Asterix a Obelix. Zde se děti napili kouzelného nápoje, kterým jim dodal sílu na výšlap po schodech Jurkovičovy rozhledny.

Na jejím vrcholu čekala na malé dobrodruhy Bílá paní s odměnou pro každého z nich. (mho)