Soutěž je každoročně věnována českému jazyku v mluveném i hudebním projevu. „V pátek od devíti hodin ráno mají možnost předvést svůj umělecký přednes všichni přihlášení žáci a studenti,“ přiblížila vedoucí produkce pořádajícího Domu kultury Eva Hennelová.

Celou sobotu pak organizátoři vyhradili pro dětské a mládežnické pěvecké sbory. „Celkem deset dětských souborů, které se sjedou z celé Moravy, začne měřit své síly od deseti hodin ve velkém sále kulturního domu,“ prozradila Hennelová. Mládežnické sbory se představí publiku od jedné hodiny odpoledne.

Nejmladšími účastníky a zároveň jedinými domácími zástupci na soutěži, budou také letos malí zpěváčci z Mateřské školy Ohrada. „Každoročně získávají řadu pozitivních ohlasů jak u diváků, tak i u poroty,“ připomenula Hennelová.

Pěvecká soutěž skončí v sobotu odpoledne. „Slavnostní vyhodnocení a závěrečný galakoncert Ostravského dětského pěveckého sboru je naplánován na čtyři hodiny,“ uzavřela Hennlová. Soutěž se koná za podpory Zlínského kraje a Nadace Děti – kultura – Sport.