Ještě teplý chléb bylo možné namazat čerstvým tvarohem, sádlem nebo máslem. „Máslo a kyšku jsme také zkoušeli vyrobit sami, takže návštěvníci mohou mít dobrý pocit, že jí opravdu samé domácí dobroty," pochvalovala si Alena Vašutová.

Program Chleba o dvou kůrkách letos pořádali na Soláni poprvé a vznikl ve spolupráci s Muzeem kardinála Štěpána Trochty a památníku Antonína Strnadla v Novém Hrozenkově.

„Sama jsem byla překvapená, kolik lidí přišlo během odpoledne ochutnat. O chléb byl opravdový zájem. A podle ohlasů také chutnal," dodala Vašutová.

Upekli bochníky, bagety a bulky

Kromě tradičních bochníků napekli pekaři také bagety nebo bulky. „Nejvíce mi chutnaly sezamové bulky. Na ty bych si hned vzala recept. Dobrý byl také bílý chléb s oříšky, ten musím také doma vyzkoušet," podělila se o své chutě šestapadesátiletá Irena Zemanová.

O hudební program se starali muzikanti a tanečníci z folklorního souboru Soláň. Součástí programu byly ukázky písní, které zaznívaly u mlácení cepem nebo práci na louce. Na programu bylo kromě tance také mlácení obilí, které předvedli mistři z Hornovsacka a Hornolidečska.

„Je to práce velice zdlouhavá, ale výsledek stojí za to," podotkl Tomáš Gross ze Sdružení pro rozvoj Soláně.

Nejprve se do mlácení obilí pustili odborníci. Poté si jej mohli vyzkoušet i návštěvníci. Nejprve se sice trochu zdráhali, ale nakonec se čtyři odvážlivci našli.

„Je to těžší, než jsem očekával. Cep mě moc neposlouchal. Je těžké se vůbec do otépky obilí trefit. Člověk už si ani neuvědomuje, kolik práce dá, než se dostane bochník k nám na stůl," zauvažoval čtyřiapadesátiletý Jaromír Daněk.

Po ukázce se všichni přesunuli na terasu Informačního centra, kde se znovu ochutnávalo. „Všechny kousky pečiva vypadaly moc lákavě, ale bylo toho hrozně moc. Ochutnala jsem několik druhů, ale osobně mě nejvíce uchvátila kyška, kterou jsem už neměla několik let. Musím to napravit hned až příjdu domů," dodala šestadvacetiletá Tereza Studentová.