„Podmínky pro lyžování jsou stále velmi dobré, vrátilo se chladnější počasí a ke 40 centimetrům technického sněhu v týdnu přibylo pár centimetrů přírodního. Maškarní lyžovačkou chceme opět potěšit naše nejmenší návštěvníky, kteří se na karneval na lyžích vždy velmi těší. Masky v tento den lyžují zdarma,“ uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Na sjezdovce Horal u hotelu Horal vznikne 5. března slalomová trať s překážkami plnými sladkostí, které si děti mohou za jízdy lovit. Zapojit se mohou účastníci nejen na lyžích, ale i na sáňkách a bobech.

Porota bude vybírat nejhezčí a nejoriginálnější masky, které získají atraktivní ceny a děti přijde pozdravit i maskot areálu - strašidýlko Razulák.

Registrace začíná v 9 hodin, soutěžní jízdy masek probíhají od 10:30 do 12, ve 13 hodin je vyhlášení vítězů.

Vedle startovného 50 Kč již neplatí malí lyžaři nic navíc: pokud dorazí v maskách, lyžují po celý den na sjezdovce Horal zdarma. 

Maškarní lyžovačka odstartuje předposlední týden jarních prázdnin, kdy mají volno mimo jiné školáci z nedalekého Moravskoslezského kraje. Ještě větší návštěvnost očekává Resort Valachy v posledním týdnu, který připadá na brněnské jarní prázdniny.

„Na oba poslední týdny zlevňujeme o dvacet procent poslední volné pokoje v hotelech Lanterna i Horal, abychom přilákali poslední váhající návštěvníky. Od 19. března pak hotel Horal na týden zavřeme a budeme se věnovat pravidelné roční údržbě a přípravě na Velikonoce a letní sezónu,“ doplnila mluvčí.

Na nadcházející dva týdny chystá Resort Valachy nejen pro prázdninové návštěvníky také další akce. V rámci pravidelných hudebních večerů v hotelu Lanterna zahraje v sobotu 4. března muzikant Bolek Vjaclovský, v pátek 17. března harfenistka Lucie Fajkusová.

Na sobotu 11. března se chystá Pralinková manufaktura, při níž si mohou zájemci vyzkoušet výrobu čokoládových pralinek. V neděli 12. března bude oblíbený Kurz pečení pizzy (nejen) pro děti.