Podle dispečerky společnosti AVE Veroniky Martínkové je kopec z obou stran sjízdný jen se zvýšenou opatrností. Kamiony by se měly tomuto místu pokud možno vyhnout.

„Hustě sněží. Silnici upravujeme chemicky. Proto na silnici leží rozbředlý sníh. Postupně jej stahujeme. Provoz pro osobní auta a jednotky hasičů a zdravotníků je zajištěn. Kamiony ale mohou mít problémy," upozornila kolem 14. hodiny Veronika Martínková.

S údržbou silnice přes Sirákov pomáhají udržovat i traktory. „Venku máme veškerou techniku. I traktory s radlicemi. Žádáme řidiče o maximální pozornost a pochopení," řekla dispečerka AVE Veronika Martínková.

Zatím to jede

Podle informací jednatele Správy a údržby silnic Valašska Jaromíra Kořistky napadlo na Vsetínsku od pondělního rána kolem deseti centimetrů sněhu.

„Chemicky udržované silnice pokrývá sněhová kaše, úseky udržované posypem ujetý sníh, na horách se zledovatělým podkladem. Pořád pluhujeme, v terénu máme dvanáct sypačů a deset traktorů," řekl v pondělí odpoledne Jaromír Kořistka.

Žádná cesta podle něj není uzavřená, všechny silnice druhé a třetí třídy, o které se Správa a údržba silnic Valašska stará, jsou sjízdné.

Stejné tvrzení platí v 15 hodin také pro silnice první třídy udržované společností AVE.

„Na silnicích místy leží rozbředlý sníh. Postupně ale cesty pluhujeme. Sjízdný je také Sirákov. Máme to ověřené i od řidičů kamionů, s nimiž jsme rovněž v nepřetržitém kontaktu. Nutná je ale maximální opatrnost," pověděla dispečerka AVE Veronika Martinková.

Její slova se shodují i s vyjádřením řidiče Jaromíra Tomečka ze Vsetína. „Projel jsem Sirákov z obou stran. Na závodění to rozhodně není. Ale s rozumem a citem se obávaný úsek dá projet bez problémů," vyjádřil se řidič nákladního auta. 

Počasí si už vyžádalo na Vsetínsku první nehody

Intenzivní sněžení přispělo k tomu, že během necelých tří hodin po pondělním poledni byly policistům hlášeny tři nehody. „Naštěstí všechny se obešly bez zranění," uvedla krátce před 15. hodinou policejní mluvčí Lenka Javorková.

Zatím k poslední pondělní nehodě vyjížděli policisté kolem půl třetí odpoledne do Valašských Příkaz. „Došlo tu ke střetu dvou osobních aut. Ani tato kolize si podle dostupných informací naštěstí nevyžádala žádné zranění. Nabouraná vozidla však komplikují průjezdnost silnice. Žádáme řidiče, kteří místem projíždějí, o maximální pozornost," pověděla Lenka Javorková.