Problémy začaly začátkem prosince. Kvůli průjezdnosti sídliště musela zůstat ulice Benátky obousměrná. Majitelé třicítky aut, kteří zde parkovali, museli hledat stání jinde.

Lidé proto sami navrhovali, jak situaci vyřešit. „Jsou zde široké pruhy mezi chodníkem a silnicí. Odstranit obrubníky a vysypat trávník štěrkem. Šikmé stání by vyřešilo celý problém ulice od samoobsluhy k ulici Těšíkov," vyjádřila se například na stránkách města Jiřina Surá.

Návrh zařadili radní do možných lokalit pro nová parkoviště. Místostarosta Petr Kořenek na diskuzi s místními obyvateli prozradil, že plocha je k tomu vhodná. „Výhodou navíc je, že zde nejsou žádné inženýrské sítě. Chtěli bychom ale zachovat stromy. Musíme vyřešit i sloupy veřejného osvětlení," uvedl místostarosta.

Druhým místem, kde může vzniknout nové parkoviště je výběžek poblíž křižovatky Konečná – Benátky. Jediný problém, který tady lidé viděli, jsou kontejnery. „To už by si vyřešily Technické služby a vhodné je přemístili," vysvětlil Kořenek.

Dalšími možnostmi je staré hřiště mezi domy na Konečné a zelená plocha za zastávkou. „Tady se situace může trochu zkomplikovat. Ne všichni obyvatelé byli pro přeměnu hřiště na parkovací místa," řekl Kořenek.

Pozemky za zastávkou zase částečně patří nadaci Masarykova Gymnázia. „Při předběžném jednání však nikdo ze zástupců nevidí v odprodeji problém," doplnil Kořenek.

Lidé s návrhy většinou souhlasili. „Musíme se rozhodnout, jestli chceme parkovat a nebo mít o kousek zeleně víc. Ten, kdo by chtěl zachovat trávník, určitě auto nemá," myslí si místní Vladimír Špendlík.

Podle něj například plochu za zastávkou využívají ojediněle pouze psi.

Posledním navrhovaným místem je konec ulice Družstevní u výjezdu do Potůčků. I tady by se využil zelený pruh.

S výstavbou nových parkovišť, by radní chtěli začít do léta příštího roku.

Související Řidiči i cyklisté z Rybníků: Jednosměrky se nám nelíbí