Po šestadvacáté se zde konala filatelistická burza, kterou vždy dvakrát do roka pořádá Klub filatelistů při Středisku volného času v Rožnově. Celkem se jednalo už o třicáté deváté takové setkání.

Na městském úřadě nabízelo v neděli na dvaadvaceti stolech sběratelský materiál osmnáct prodejců ze tří moravských krajů.

„Kromě poštovních známek a pohlednic, které tvoří zhruba osmdesát procent toho, co je dnes k vidění, přivezli sběratelé také mince, bankovky, medaile, odznaky, autorské tisky či telefonní karty,“ vyjmenoval Vladimír Vystavěl předseda Klubu filatelistů při Středisku volného času v Rožnově pod Radhoštěm.

Zaslouženou pozornost přitahovala také výstavka ke sto šedesátému výročí rožnovské pošty, kterou Vladimír Vystavěl připravil.

Návštěvníci a sběratelé si mohli prohlédnout bohatou sbírku razítek, které ve své historii pošta používala. „Razítka jsem začal sbírat před šestatřiceti lety. Zhruba po dvacetiletém shánění se mi podařilo získat nejstarší razítko rožnovské pošty z listopadu 1850,“ prozradil Vystavěl, který filatelii považuje za celoživotní koníček.

Jeho slova potvrdil také Miloslav Vlček z Hulína, který v Rožnově reprezentoval Klub filatelistů z Kroměříže. „Jsem jeho členem od roku 1942. Známky sbírám od osmi let. Teď je mi jednaosmdesát. Je to skutečně koníček na celý život,“ řekl Vlček.

Součástí 39. filatelistické byla také výstavka nejlepších prací a předání cen vítězům desáté výtvarné soutěže pro mládež a studenty na téma Dějiny lidstva na poštovních známkách.