Na druhém místě skončilo sdružení nezávislých kandidátů Zdravý Rožnov se ziskem 15,57 procenta hlasů a rovněž čtyř zastupitelských mandátů. Tři místa v městské plénu obsadí třetí Nezávislí Rožnováci, které volilo 12,90 procenta Rožnovanů. Až po nich následuje se třemi mandáty KDU-ČSL (12,03%) a dvěma zastupitelskými křesly ODS (10,20%).

Nelze tedy vyloučit, že hnutí a sdružení umístěná na prvních třech místech se pokusí vytvořit ve městě vládnoucí koalici. Pokud se tak stane, vznikne v Rožnově pod Radhoštěm naprosto nové vedení města. V každém případě si vítězné ANO již nyní brousí zuby na křeslo starosty pro Radima Holiše, který vedle volební kandidátku hnutí. Valašskému deníku to potvrdil sám Holiš. „Všechna jednání vedeme v tom smyslu," řekl redakci v neděli.

Zároveň poděkoval voličům za podporu, kterou hnutí ANO vyjádřili ve volbách. „Jsme velice rádi, že lidé vyslyšeli naše volební snažení. Uvědomujeme si, že jsme dostali velmi silný mandát," řekl Radim Holiš.

Hnutí ANO se také bez velkých okolků pustilo do povolebních vyjednávání.

„Začali jsme jednat jednotlivě s každou volebních stran. Samozřejmě, volební výsledek je takový, že povolební vyjednávání bude poměrně složité. Ne všechny varianty skýtají jednoduchá řešení a čeká nás jistě řada kompromisů. Ale chceme se tím poprat, slíbili jsme to lidem," řekl Radim Holiš.

Podle jeho slov se prozatím zdá, že hnutí ANO je schopné domluvit se s kteroukoliv z dalších stran. „Názorově necítíme velké problémy, potenciál výběru je relativně široký," uvedl lídr hnutí ANO.

Časový horizont, do kterého by vítěz rožnovských komunálních voleb chtěl koaliční vyjednávání ukončit, stanoven nebyl. Ještě do konce týdne se však mají uskutečnit další jednání.

Zvolení zastupitelé v Rožnově: za ANO 2011 – Radim Holiš, Lenka Vičarová, Lenka Střálková a Jana Malcová; za Zdravý Rožnov – Kristýna Kosová, Petr Kopecký, Vít Matějka a Ivan Lukáš; za Nezávislé Rožnováky – Jan Kučera, Miroslav Kokinopulos, Martin Drápal; za KDU-ČSL – Jaromír Koryčanský, Václav Mikušek a Zlatuše Lušovská; za ODS – Markéta Blinková a Ivo Hanáček; za ČSSD – Martin Houška a Libor Zavadil; za sdružení Starostové a nezávislí – Petr Jelínek, František Šulgan a za KSČM – Jaroslav Kučera.

Nejbližším možným termínem pro konání ustanovujícího zasedání nového zastupitelstva města je 3. listopad 2014. To navíc pouze v případě, že v zákonné desetidenní lhůtě po volbách nikdo nepodá návrh na neplatnost voleb nebo hlasování a Český statistický úřad zveřejní oficiální výsledky hlasování do zastupitelstev obcí 14. 10. 2014. Nejzazším termínem pro konání ustavujícího zasedání je pak v tomto případě 10. listopad 2014.

„Pokud bude v zákonné lhůtě podán návrh na neplatnost voleb nebo hlasování, ustavující zasedání se nesvolává a město musí vyčkat až na rozhodnutí soudu o tomto návrhu," upozornil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Do doby konání ustavujícího zasedání zastupitelstva města plní dosavadní obecní orgány (rada města, starosta, místostarostové) své povinnosti bez jakéhokoliv omezení.