Koná se zde šestý ročník Rožnovské olympiády dětí a mládeže. V individuálních i kolektivních sportech své síly měří téměř 1200 žáků z Rožnova a dalších obcí mikroregionu Rožnovsko, také z Kopřivnice nebo slovenského partnerského města Považská Bystrica. „Tradiční součástí her je také paralympiáda pro děti s trvalým tělesným, mentálním a senzorickým zdravotním postižením," doplnil mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Děti usilují o cenné kovy ve třech věkových kategoriích mateřské školy a první a druhý stupeň základní školy. „Soutěží například v lehké atletice, plavání, malé kopané, vybíjené, malé házené nebo basketbalu. Pro mateřinky je připraven štafetový skok do dálky, hod do dálky tenisákem, překážková dráha nebo hod na terč," uvedl hlavní organizátor Dušan Vrážel z odboru školství rožnovské radnice.

Vyvrcholením včerejšího dne olympiády byl společenský a kulturní program na Masarykově náměstí v Rožnově.

Vystoupily zde taneční skupiny Heart2Beat a Static Breakers či kapela The Samohonka. Součástí programu byly také soutěže ve znalostech rozlišností českého a slovenského jazyka.

Dnes dopoledne budou malí sportovci pokračovat v bojích o nejlepší umístění. Slavnostní ukončení šesté Rožnovské olympiády dětí a mládeže je naplánováno na dnešní třináctou hodinu. Uskuteční se opět na Masarykově náměstí v Rožnově.