„Potřebujeme opravit radnici. A slíbili nám, že pokud přízemí a první dvě patra mohou využít ke svým účelům, opraví celou budovu,“ usmívá se místostarosta Stanislav Pavelec.

Jak uvedl dále, když někdo chce ve městě něco vybudovat a nechce za to nic, měla by se mu dát volnost.

Lidé ve Vsetíně jsou nadšeni. „Je to super nápad. Když půjdu něco na radnici vyřizovat, zrovna si skočím do obchodu. Tomu říkám služby obyvatelům,“ uznale pokyvuje hlavou Marek Janiš ze Semetína.

Otázkou ale zatím zůstává, kde u nového obchodňáku společnost vybuduje dvě stě parkovacích míst, které je podmínkou takové transakce. „Zvažujeme předělat plány právě probíhající rekonstrukce náměstí Svobody. Dále zvažujeme předělat Dům kultury na zastřešené parkoviště. Budova totiž rovněž potřebuje rekonstrukci a modernizaci. Tady bychom zabili dvě mouchy jednou ranou,“ vysvětlila starostka Iveta Táborská.

Jak redakce Kvokárny zjistila dále, agenda Domu kultury by se přestěhovala do zrekonstruovaného Lidového domu. „Je to jedna z možných variant,“ přiznal ředitel Domu kultury Milan Kostelník.

Jak prozradil, začátkem devadesátých let se právě z liďáku agentura tehdejšího Vsetínského kulturního střediska přestěhovala do tehdy nového Domu kultury. „Kruh by se uzavřel,“ dodal.

Text se nezakládá na pravdě