Dělníci se do práce pustili v srpnu, opravovali více než devět a půl kilometru dlouhý silniční úsek. Stavební úpravy se týkaly také dvou mostů.

„Začátek rekonstruovaného úseku je v křižovatce v Prostřední Bečvě u motorestu Zavadilka, konec za parkovištěm, které se nachází na Pustevnách," přiblížil mluvčí Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) Vojtěch Cekota.

Silničáři nejprve stávající povrch srovnali frézováním a vyspravili lokální poruchy. Poté položili novou takzvanou ložnou i obrusnou vrstvu. U obou mostů pak dělníci zhotovili nové monolitické železobetonové desky včetně izolace a mostního svršku, osadili také nové ocelové zábradlí a očistili a přespárovali zdivo.

„Součástí stavby byly též úpravy krajnic, propustků, napojení místních a účelových komunikací, nájezdů a sjezdů k přilehlým domům, osazení směrových sloupků, obnovení silničních příkop, obnovení a doplnění zabezpečovacího zařízení a svislého dopravního značení," vyjmenoval Cekota.

Na stavebních pracích se podílelo sdružení firem Alpine Bau CZ Valašské Meziříčí, Colas CZ Praha a Správa a údržba silnic Valašska. Konečná cena za zakázku činila zhruba 62,3 milionu korun.

„Zlínský kraj k této investici využil dotaci Regionálního operačního programu Střední Morava," upozornil krajský radní pro dopravu Jaroslav Kučera. Tato evropská dotace pokryje až 95 procent uznatelných nákladů.

„Tuto zimu by motoristé ještě měli být při jízdě po nové silnici mimořádně opatrní, protože obecnou vlastností nových živičných povrchů v prvním roce je větší náchylnost k namrzání," varoval ředitel ŘSZK Bronislav Malý.