Vyzkoušet si mohli například práci s kolovrátkem. Děti zase vyráběly ozdoby z vlněné plsti. No, a gurmáni si přišli na své v tradiční soutěži pojídání halušek.

Hned od rána praskal areál u obecního úřadu doslova ve švech. Vzduchem se linula vůně grilovaného masa i ovčích specialit. Na každém rohu mohli návštěvníci ochutnat čerstvé sýry, domácí marmelády, mošty a sirupy. Více zruční si vyzkoušeli příst nebo vyrábět plstěné ozdoby.

Hlavní program patřil ovcím

Hlavní pozornost však patřila ovcím. U ohrádek s různorodými plemeny bylo stále plno. Více pozornosti si ze zvířecí říše vysloužila už pouze mladá border kólie, která se chlubila svými ovčáckými schopnostmi. Do ohrádky nejprve zahnala hejno hus. Poté si poradila se stádem oveček.

Podle Jany Malinové z obecního úřadu přilákalo do Prlova tolik návštěvníků především počasí. „Loni bylo velké horko, takže návštěvníků bylo o něco méně, ale letos je počasí ideální. Fouká příjemný vítr, což přilákalo mnoho rodin s dětmi," naznačila usměvavá Jana Malinová.

V poledne bylo nejvíce rušno u ohrady s vlnou obrostlými ovcemi. „Ovce nahnali do ohrady právě kvůli stříhání. Je to jedna z nejatraktiv­nějších ukázek celého Ovčáckého dne," připomněla Jana Malinová.

Nejvíce zaujalo stříhání vlny

U stříhání si přišli na své děti i dospělí. Někteří z nich museli své ratolesti vzít na záda, aby na ovečky pořádně viděly. „U ohrady bylo plno. Nemohli jsme se tam ani procpat. Ale je to zážitek. Dnes už stříhání moc často nevidíte. Pro děti to není běžná věc jako třeba pro nás nebo naše rodiče," svěřila se šestatřicetiletá Zdenka Javoříková, která přijela s rodinou ze Zlína.

Gurmáni si přišli na své v tradiční soutěži pojídání halušek. Ke společnému stolu usedlo deset jedlíků.

Kdo však neměl zrovna chuť na halušky, hlady rozhodně netrpěl. K ochutnání byly v Prlově různé druhy sýrů, bio marmelád a spousty dalších pochutin.