Parní vlak v čele s lokomotivou 433.002 Matěj pojede na trase Valašské Meziříčí – Vsetín – Velké Karlovice a zpět. Matěj vyrazí v 7.00 z Valašského Meziříčí, na nádraží do Vsetína přijede v 7.55. Mezi stanicemi Vsetín – Halenkov bude navíc jezdit motorový vůz Hurvínek.
Na zastávkách parního vlaku se mohou návštěvníci těšit na hudební program, občerstvení a mohou si také otisknout výroční razítko 110 let.

V Huslenkách se konají Huslenské slavnosti, v Novém Hrozenkově mají cestující možnost navštívit Památník Antonína Strnadla, Valašskou galerii výtvarného umění a výstavu Nový Hrozenkov 1914-1918. V Karolince pak Sklářské muzeum a ve Velkých Karlovicích kostel Panny Marie Sněžné a Karlovské muzeum.

Z Velkých Karlovic na Soláň mohou cestující zdarma využít kyvadlovou autobusovou dopravu – na Soláni pak navštívit informační centrum Zvonice s výstavou.

Ve Vsetíně bude k vidění výstava železničních kolejových vozidel.

Po celý den budou na trati Vsetín – Velké Karlovice jezdit jednotky Regioshark. Upozorňujeme cestující a návštěvníky, že tyto jednotky mají nižší kapacitu pro přepravu kol.

Jízdenky na historické vlaky bude prodávat vlakový personál přímo ve vlaku.

V sobotu 1. září se bude na železniční trati Vsetín – Velké Karlovice slavit. 110 let od zahájení provozu na této trati obohatí pestrý doprovodný program. V sobotu 1. září se bude na železniční trati Vsetín – Velké Karlovice slavit. 110 let od zahájení provozu na této trati obohatí pestrý doprovodný program.