Davy lidí, především rodičů s dětmi, proudily na náměstí už před sedmnáctou hodinou. Právě nejmenším byl totiž určený odpolední silvestrovský program. „Připravili jsme různé soutěže, a také dětskou diskotéku,“ prozradila vedoucí odboru školství, kultury a sportu Hana Skácalová.

Před devatenáctou hodinou reproduktory, které po celou dobu zásobovaly náměstí taneční hudbou, načas utichly. To si od moderátora podvečera Libora Čady převzali slovo starosta města Jiří Částečka a místostarostka Dagmar Lacinová. Lidem popřáli pevné zdraví a energii do další práce v novém roce.

Hned poté už byl na programu nejočekávanější bod. Lidé upírali zraky k obloze, kde se rozzářil silvestrovský ohňostroj.Třaskající světelnou show podkresloval hudební doprovod. „Bylo to krásné,“ vydechla po skončení barevné podívané jedna z příchozích Tereza Kostková.

Na silvestrovský program chodívá podle svých slov pravidelně už několik let. „Vždycky se tady sejdeme se známými a můžeme si popřát do nového roku. Já vždycky přeji lidem hlavně štěstí a také, aby se měli rádi,“ dodala Meziříčanka.