Umístili jej tam pracovníci meziříčské knihovny, kteří se tak připojili k projektu Městské knihovny v Mikulově nazvanému Kniha do vlaku. „Projekt je nekomerční, zaměřuje se na rozšíření čtenářství a vztahu ke knihám, bezplatné půjčování knih, případně časopisů," uvedla ředitelka meziříčské knihovny Zdeňka Smahlová.

Kromě Valašského Meziříčí funguje projekt v dalších 37 nádražích v České republice. Půjčení je zdarma, bez registrace, bez výpůjčních lhůt, bez průkazu a bez poplatků.

Během otevírací doby odbavovací haly se knihy mohou půjčovat a vracet. Vrátit knihu je možné i na nádražích, kde funguje podobná služba.

„Pokud někdo chce do naší knihovničky vložit svou, již přečtenou a doma nevyužitou knihu, třeba i jako náhradu za knihu nevrácenou, může tak samozřejmě rovněž učinit," doplnila Smahlová.

Knihovnice budou také regál na nádraží průběžně doplňovat především vyřazenými knihami a svazky, které přinesou sami obyvatelé Meziříčí. „Pokud budeme v projektu úspěšní a budeme mít čím knihovnu doplňovat, rozšíříme projekt i na další veřejná místa. Zatím se nám jeví jako nejlepší možnost připojit se k projektu Knižní pohotovost, který na podobném principu funguje v nemocnicích," doplnila ředitelka.

Anketa není časově omezena. Hlasovat můžete 1x za 15 minut z jedné IP adresy