„Nebudou chybět řemeslníci, tradiční Mikuláš ani bohaté občerstvení všeho druhu,“ přiblížila Jana Koňaříková z obecního úřadu.

Vedle příprav na tradiční jarmark ale v Hovězí finišují také stavební práce na průtahu obcí, novém kruhovém objezdu a chodnících. Návštěvníci proto musí počítat s určitými omezeními. „Silnice už je zprůjezdněná v obou směrech, tam by neměl být problém. I kruhový objezd je prakticky hotový a přehledně označený svislým dopravním značením,“ ujistil starosta Hovězí Antonín Koňařík.

Hlavní silnice je ale po rekonstrukci zúžená odpovídá evropským normám. Letos už proto nebude možné parkovat po jejích stranách, jako tomu bývalo dříve. Vedení obce proto doporučuje návštěvníkům využít k cestě na Hovězí vlakových spojů. „Požádali jsme Správu železniční dopravní cesty o posílení vlaků. Podobně jako při letošní pouti. Spoje budou posílené ze směru od Vsetína i Velkých Karlovic,“ uvedl starosta.

Pro ty, kdo přece jen na jarmark zamíří autem, bude připravené centrální parkoviště v areálu závodu Dolanka na vjezdu do Hovězí směrem od sousední Janové. Tato odstavná plocha pojme zhruba pět set vozů.

Ne zcela dokončené jsou také některé chodníky středem vesnice. „Na některých místech ještě chybí finální dlažba. Všude je ale štěrkodrť, po které se dá bez problémů přejít,“ ujistil Koňařík.

Kateřinský jarmark začíná v Hovězí v sobotu 24. listopadu od 8 hodin. Den návštěvníkům zpříjemní sbor Jasénčanky ze Vsetína, valašský soubor Závršan z Nedašova, Dechová hudba Hověžanka a Cimbálová muzika Jaloveček. K vidění bude práce řezbářů, drhnutí peří, tkaní a zpracování vlny, paličkování či drátkování a řada dalších řemesel a také ukázka práce pasteveckých psů.

Dědinou budou obcházet lucky i mikulášská družina. Tradičně nebude chybět ani oblíbená soutěž v pojídání jitrnic. Součástí jarmarku je také výstava Kouzlo adventních věnců v obřadní síni OÚ Hovězí.