Maskované děti se nadšeně vrhaly do víru tanečního veselí a stejně tak do fronty na drobnou odměnu pro všechny účastníky.

„Já se jmenuju princezna,“ přiznala se asi pětiletá slečna oblečená do růžových šatů. Odměnou jí byl balíček plný sladkostí. Následoval ji vodník, voják, pirát, Křemílek a Vochomůrka i šašek a Rumcajs.

Na rozdíl od podobných karnevalových večírků pro nejmenší se maškarní bál trochu lišil. Odměna za nejlepší masku totiž putuje všem účastníkům.

Po pomyslné chvilce slávy na vyvýšeném pódiu se školáci i předškoláci opět pustili do roztodivných kreací na parketu. Plochu dokola obíhá lev, do záplavy růžové oděné princezny po sobě házejí konfety. Malý kuchař bojuje s pirátem za pomoci své vařečky, neposednému šaškovi se na tváři objevuje nezbedný spokojený úsměv poté, co praskl nafukovací balonek.

Na své ratolesti bedlivě dohlíželi jejich rodiče. Kromě rozhovoru se svými známými stíhají i po očku dohlížet na své ratolesti a kývnutím hlavy pochválit jejich taneční výkony.

„Na podobné karnevaly chodíme každý rok. Dcerka se pořádně vydovádí a pak usne jako dřevo,“ usmívá se Martina Kučerová a pozoruje přitom svoji malou vílu. O kostýmu si prý rozhoduje už sama. „Je to vždy podle toho, co zrovna letí ve školce,“ pokyvuje hlavou maminka.

Do nových prostor místního domu kultury se maškarní karneval „dostal“ teprve podruhé. V Lidečku má však již letitou tradici.

„Chodívají sem místní ale také lidé z okolních vesnic. Setkávají se zde sousedé i rodáci z Lidečka, kteří například už bydlí jinde,“ popsal Rostislav Hrabica z pořádajícího klubu přátel místní základní školy.

Maškarní karneval byl prozatím poslední akcí, kterou klub při základní škole pořádal. Pro děti však pravidelně nabízejí velké množství aktivit přes celý rok. Kromě akcí na sněhu, připravují členové klubu dětem přespávání v kulturním domě i veselé strávení dětského dne.