Vzpomínáte dnes i vy doma či v práci na mistra Karla. Můžete tak učinit i prostřednictvím vašeho Deníku a poslat nám vaši vzpomínku na zpěváka, fotografii z koncertu, který jste si s ním skvěle užili či prostě jen vyznání, jak moc jste ho měli rádi a co pro vás znamenal. Rádi vaše příspěvky zveřejníme.

Vše můžete posílat přes náš webový formulář ČTENÁŘ REPORTÉR.

Online reportáž

Ohlasy osobností a veřejnosti ze Zlínského kraje k úmrtí Karla Gotta

02.10. 15:48

Romana Vojtka překvapil Karel Gott návštěvou jeho svatby  

S Karlem Gottem se několikrát setkal v profesním životě vsetínský rodák, herec a zpěvák Roman Vojtek. Nezapomenutelnou vzpomínku má také ze svého osobního života.

„Bylo to na mé první svatbě. Můj kamarád mi připravil překvapení. Najednou se na veselce objevil Karel Gott. Všechny nás potěšil, zazpíval nám, bez problému se s námi vyfotil, podepsal se a pokračoval dál. Jel zrovna na koncert do Německa, přesto byl ochotný zadarmo zazpívat, aniž bychom se nějak blíže znali. Jako bychom byli největší přátelé,“ obdivuje herec mistrův přístup.

„Bude to znít jako klišé, ale Karel Gott byl laskavý a dobrý člověk. Je známo, že při velkém koncertu klidně nechal Felixe Slováčka zopakovat třikrát předehru, protože za ním přišla do zákulisí nějaká babička a požádala ho o podpis. Nikoho nechtěl zklamat, je mi moc líto, že odešel,“ uzavírá Roman Vojtek.

02.10. 15:44

Přišel, odzpíval a odešel vzpomíná na profesionální přístup zvukař Milan Volčík  

Halenkov, Praha - Osobní vzpomínku na Karla Gotta má zvukař Milan Volčík z Halenkova. S Mistrem se setkal letos v květnu na koncertu v pražské 02 aréně.

„Pozval si ho jako hosta Leoš Mareš. Gotta oblekli do rapperského oblečení, on byl pro každou srandu. Všichni vystupující vymýšleli, chtěli spoustu techniky, odposlechy, sluchátka. Mistr přišel na zvukovou zkoušku, požádal nás, ať mu pustíme píseň Být stále mlád, která byla podstatně rychleji, předělaná, upravená pro ten koncert. Měl tam jeden odposlech a dal to hned na poprvé. Ptali jsme se ho, jestli něco potřebuje, přidat, ubrat. Ostatní zkoušeli své písničky na pětkrát. On přišel, odzpíval a odešel,“ poukázal na zpěvákovu profesionalitu.

02.10. 14:28

Karel Gott Zlín miloval. „Jezdím k vám strašně rád,“ říkal 
 
Mistrovo poslední veřejné vystoupení před velkým publikem se konalo patrně právě ve Zlíně.  Celý článek

02.10. 14:18

Hudební skladatel a primáš Hradišťanu Jiří Pavlica:

Bez ohledu na jakékoliv jiné kontexty musím za sebe říct, že zemřel velký profesionál.

Jiří Pavlica při koncertě.

Primáš cimbálové muziky Olšava Lubomír Málek:

Byl to úžasně pracovitý, chytrý, vnímavý a citlivý člověk, který měl ohromný přehled o domácí i zahraniční politice.

Primáš CM Olšava Lubomír Málek.

Celá on-line reportáž ZDE