Svérázného výlovu bazénů bez použití rybářského náčiní se zúčastnilo patnáct dospělých lovců a patnáct dětí. V dospělé kategorii zvítězil v nové rekordu David Svoboda z Jarcové, mezi dětmi byla nejúspěšnější Tereza Pagáčová.

Pořadatelé vypustili do plaveckého bazénu s teplotou vody devatenáct stupňů dvaadvacet kaprů, pět pstruhů a jako zvláštní prémii také jednoho jesetera. „Lovit mohou ti, kteří si za osmdesát korun zakoupí zvláštní povolenku," upozornil na úvod hlavní pořadatel Karel Mikuš.

Doplnil, že všichni vypuštění kapři se váhově pohybují mezi třemi a čtyřmi kilogramy. „Z minulých ročníků máme zkušenost, že všechny ryby se lovcům podaří dostat na břeh za patnáct až dvacet minut," řekl Karel Mikuš.

Jeho slova se potvrdila také letos. Patnácti otužilým lovcům stačilo k „vyčištění" bazénu od šupináčů právě něco přes dvacet minut.

Nejúspěšnějším rybářem bez náčiní se stal David Svoboda z Jarcové. Holýma rukama dostal na břeh hned deset ryb včetně trofejního jesetera. Překonal tím rekord Jan Herbera z Oznice z roku 2007, který představoval sedm vylovených ryb. „Některé ryby porozdávám, některé doma sníme," prozradil, jak naloží s taškami naplněnými zhruba třiceti kilogramy živých ryb letošní šampión.

Kaprobraní se zúčastnil již posedmé a prvenství vybojoval také vloni. Přijet chce i příští rok. „Dobré je zahnat rybu do rohu bazénu. Poté je třeba ji chytat za hlavu," poodhalil částečně svou taktiku nový rekordman.

Hned po klání dospělých lovců se do vod menšího bazénku vrhly také děti. Cenu pro vítěze si za dva ulovené kapry odnesla Tereza Pagáčová. Kromě vylovených ryb jí náleží také permanentka ke vstupu na koupaliště v Mikulůvce na příští rok.

Výlovem obou bazénů ale zábavné odpoledne zdaleka neskončilo. Pořadatelé připravili pro příchozí celou řadu dalších soutěží. „Pro děti například kreslení kapříků či namotávání lodiček na provázek. Pro siláky poté bungee running, neboli běh na gumovém laně, dále hod sudem do dálky," připomněl moderátor odpoledne Tomáš Perutka. Nechybělo tradiční stavění hradů z písku, malování na tělo či potápění na čas.

Večer vyvrcholilo třinácté Kaprobraní malým hudebním festivalem, na kterém vystoupily kapely Docuku, Aftermath a Jam Club Special. Po nich ještě následovala party, na níž zahrál DJ Waref 472.