Podle dispečera Správy a údržby silnic Valašska Bohuslava Barbořáka, vyrazilo na valašské silnice 9 sypačů a dva traktory s radlicemi.

„Nyní, když po 14 hodině začalo hustě sněžit, tvoří se na vozovkách nová 5 až 10 centimetrů vysoká vrstva sněhu. Sjízdnost na některých komunikacích je na hraně, zejména pak na druhých a ostatních tříd, a to ve vyšších a horských polohách, někde jsou v těchto místech doslova jako mýdlo,“ uvedl odpoledne dispečer.

Podle něj chemicky ošetřují zejména silnice prvních tříd. Připomněl, že práci silničářům odpoledne ztěžovalo i to, že na komunikacích na Valašsku vládl hustý provoz.

Pracovníci Správy a údržby silnic Valašska vyslali do terénu maximum techniky, podle jednatele organizace Jaromíra Kořistky silničáře zřejmě čeká náročná noc.

„V terénu je aktuálně celá směna, povolali jsme už také traktory s radlicemi. Podle předpovědi má sněžit celou noc, bude to náročné,“ uvedl  před 16. hodinou Kořistka.

Podle jeho slov jsou silnice prvních tříd rozsolené a mokré, někde mohou zůstávat zbytky sněhu. S problémy se mohou motoristé setkat ve stoupáních, případně v oblastech, kde nelze využít chemického ošetření silnic – jen pluhování případně inertní posyp.

Na takových místech zůstávají silnice bílé a je třeba jezdit se zvýšenou opatrností. Český hydrometeorologický ústav vydal pro čtvrtek výstrahu před silným sněžením. Podle jejího aktuálního znění může má během dne a noci na pátek napadnout ve Zlínském kraji od sedmi do patnácti centimetrů nového sněhu.

Ilustrační foto
Zlínský kraj zasype nový sníh, hrozí i kalamita