Na jitrnice, ovary či klobásy se stály dlouhé fronty, které si lidé krátili debatováním a pitím medoviny či výborné valašské slivovičky. Zdeněk Moučka s manželkou a rodinou připravili například pro návštěvníky i další pokrmy z masa. Po grilovaných husách z vlastního chovu a karbanátkách se mohli všichni jedlíci utlouct.

Nechyběl ani hudební doprovod. Návštěvníkům vyhrávaly u místní hasičské zbrojnice veselé čertice. „Jsme z Čertových skal! A já su dcérka z Lidečka…,“ zpívala pětice pekelnic.

Zabijačka a muzika ale nebyly jedinou náplní soboty. Lidé měli také možnost zakoupit si v řadě stánků tradiční jarmareční zboží jako, svíčky, perníková srdce, malované sklenice nebo výrobky z keramiky. Svůj um předvedly řemeslníci. Návštěvníci tak mohli sledovat třeba práci zručného řezbáře.

Přece měl však podle mnohých letošní jarmark jeden škraloup. Po dlouhé době skončila tradice pravé zabijačky, kterou mohli vidět lidé na vlastní oči. „Tentokrát ji vystřídal řezník se svými výrobky,“uvedl místostarosta Lidečka Josef Kulíšek.

Některým návštěvníkům to bylo líto a přejí si, aby se prasata visící na trojnožce vrátila. Přesto si zábavu užívali. „Je to škoda, ale náladu nám vždycky spraví vystoupení Vojty Molka a jeho zvířat,“ uvedla jedna z místních návštěvnic Pavla Korabíková. Na jarmarku byla už potřetí společně se sestrami Marií Nedorostovou a Hankou Bučkovou.

Chovatelova vystoupení nepostrádají zábavu i akci. Své stanoviště měl nedaleko jarmarečního reje. „Nechce někdo zahrát medvěda, ukážu vám jak psi hlídají stádo,“ zvolal v jednu chvíli Molek. Zrovna stál za ohradou plnou prasat, hus a ovcí. Kolemstojící zpozorněli. Nakonec se jeden z nich přihlásil dobrovolně. Spíš to však byla legrace, místo štěkotu vyšlechtění pastevečtí psi plemene Border kolie údajného medvěda jen olízaly.