Karolinčané se na novou atrakci města těší. „Bylo to správné rozhodnutí vybudovat ve městě něco takového. Určitě sem budu se svými vnoučaty chodit," vyjádřila se Ludmila Orsáková.

Avšak zájem už projevili také přespolní. „Slyšel jsem o tom hodně. Bavili jsme se na toto téma s kamarády na podzim, když jsme jeli kolem na kolech. Zdá se, že něco takového ve Vsetíně nemáme. Jezdím přes Karolinku po cyklostezce téměř každý víkend. Určitě se v areálu, až bude dokončen, zastavím. Jsem zvědavý," těší se Vsetíňan Jan Zemánek.

Práce na areálu zahájili stavbaři v loňském roce. V současné době jsou již ukončeny veškeré terénní úpravy včetně plochy pro parkování. Hřiště na kopanou lemuje obslužná komunikace, která navazuje na Cyklostezku Bečva. „Poslouží také jako dráha pro in-line bruslaře," řekl karolinský místostarosta Bohumil Rožnovják.

V nejbližších dnech začnou stavbaři do areálu stěhovat jednotlivá zařízení.

Základ fitness centra pod širým nebem vytvoří sedm posilovacích strojů. Středobodem dětského hřiště se stane rozměrný herní prvek se skluzavkou, lezeckou stěnou a lany. Pro pořádání kulturních akcí pak poslouží zastřešený dřevěný amfiteátr s pódiem a posezením.

Pravděpodobně nejzajímavější novinkou relaxačního prostoru Na Horebečví bude divoká zahrada. Půjde o odpočinkovou zónu s vodními plochami, zelení, lavičkami, pískovišti a houpačkami.

„Zahradu si užijí především maminky s dětmi. Svým vzhledem připomíná golfové hřiště," vyjádřil se karolinský místostarosta.

S dokončením oddychové zóny počítá radnice nejpozději do konce června. „Využijí ji všechny věkové kategorie," poznamenal Bohumil Rožnovják.

Rekreační areál bude stát přibližně jedenáct milionů korun.

Zhruba pětaosmdesát procent nákladů uhradí dotace Regionálního operačního programu Střední Morava. Zbytek zaplatí městský úřad.