Už týden totiž v Karlovicích téměř bez přestání sněží. „Tak skvělé podmínky na Noční stopu jsme neměli už několik let,“ těší ředitele závodu Bohuslava Komína.

Podle něj je nyní ve stopě kolem čtyřiceti centimetrů sněhu. „V poledne před závodem ještě obecní úřad trasu čerstvě upraví rolbou, za což mu tímto děkujeme,“ dodává Komín.

Zájemci o účast se mohou stále registrovat prostřednictvím webu www.valachytour.cz, přihlášení bude možné i přímo na místě v den závodu v hotelu Galik.

Noční stopa Valachy 2022
Noční stopa Valachy ve Velkých Karlovicích se letos pojede na dvou trasách

Noční stopa Valachy zahájí jubilejní 10. ročník seriálu DATART Valachy Tour, který zahrnuje během celého roku čtyři závody v různých disciplínách.

V sobotu 5. února v 16 hodin odstartují závody dětí, přičemž ty nejmenší do 6 let soutěží v běhu a ty starší na běžkách s intervalovým startem na trasách od 700 metrů do 2,7 kilometru.

Hlavní závod dospělých, rovněž s intervalovým startem, začne v 18 hodin.

„Závodníci si letos poprvé mohou vybrat ze dvou distancí: jeden okruh dlouhý sedm a půl kilometru, nebo dva okruhy v délce patnácti kilometrů. Podmínkou účasti je použití čelovky a také dodržení současných vládních nařízení,“ upozorňuje Bohuslav Komín.

V místě závodu bude sportovcům k dispozici servis lyží, půjčovna běžek, stánky se zimním oblečením a vybavením, chill out zóna i stánek pro děti. Zájemci si mohou nechat namazat běžky za symbolický poplatek. Na své si přijdou i diváci – připravená bude laserová show a celý závod bude snímán čtyřmi kamerami a vysílán živě na internetu a na velkoplošné obrazovce na místě.

Bude i něco na zub

V hotelu Galik budou mít návštěvníci k dispozici občerstvení v podobě kyselice, guláše, frgálů a bavorských vdolků. Další možnost k posilnění nabízí blízké Bistro Razula, příležitost k zahřátí po závodě zase blízké Wellness Horal s termálními bazény.

„Do letošního jubilejního ročníku vstupujeme s novým titulárním partnerem, jímž se stal elektro prodejce DATART. Díky podpoře můžeme pokračovat v pořádání závodů a dál je vylepšovat a rozvíjet. Nově například závod Bike Valachy rozšíříme z jednoho dne na dva, budeme z akcí vysílat live stream a můžeme zachovat symbolické startovné závodů dětí,“ uzavírá Bohuslav Komín.