Setkání příznivců cechu sv. Huberta se účastnilo bezmála pět stovek návštěvníků z širokého okolí. Muzeum regionu Valašsko, pod jehož správu lešenský zámek spadá, pro ně ve spolupráci s místním mysliveckým spolkem Háj namíchalo pestré menu, ve kterém si to své našli dospělí i děti.

„Jeho součástí byly ukázky práce s dravými ptáky a loveckými psy, vábení zvěře, výstavka trofejí, koncert trubačů, hudební vystoupení či soutěžní stezka,“ přiblížil Jiří Koňařík z Muzea regionu Valašsko.

V programu byl rovněž prostor pro setkání s fotografem Robertem Hlavicou, jehož snímky jsou k vidění uvnitř zámku na výstavě Myslivost minulost a současnost.

Mimo vyjmenované si příchozí také pochutnali na výborném guláši a dalších dobrotách. Řada návštěvníků využila možnosti komentované prohlídky historických interiérů nebo procházky parkem, který je stále plný nádherných květů.

„Děkujeme návštěvníkům, že přišli a strávili s námi příjemné odpoledne. Velké díky zaslouží také ti, kteří se podíleli na přípravách a zdárném průběhu akce,“ vzkázala prostřednictvím Valašského deníku hlavní organizátorka Květoslava Zemanová.

Zároveň pozvala k návštěvě výstavy Myslivost minulost a současnost, která potrvá do 27. října.

„Návštěvníci se seznámí s některými dnes již téměř zapomenutými způsoby honů a lovu zvěře, zajímavostmi z oblasti pytláctví, sokolnictvím i zvěří dnešní krajiny. K vidění jsou i raritní trofeje srnců.“