Sto třiadevadesát centimetrů vysoký Vojtěch Urban si vítězství vydobyl vypracovanou postavou i svým charismatem. Fotografií ze slavnostního vyhodnocení soutěže, kde stojí po boku v pořadí druhého devětadvacetiletého Jana Solfronka z Jablonce nad Nisou a třetího jednadvacetiletého Immanuela Adenubiho z Prahy, se později pochlubil na sociální síti Instagram.

„Rád bych všem poděkoval za přání a gratulace, kterých přišlo dojemně mnoho. Budu se snažit reprezentovat titul Muž roku tak, jak si to zaslouží. A také si samozřejmě přeji světový mír,“ připojil ke snímku vtipný komentář.

Prozradil také, že čtyřměsíční účast v soutěži byla cennou zkušeností a že mu mimo jiné pomohla po celoživotním boji s váhou konečně dosáhnout postavy, se kterou je spokojen, pomohla mu též naučit se tančit a dala šanci spoustu skvělých lidí nebo si zkusit focení a natáčení reklam.

„Podle propozic musí být soutěžící v klání Muž roku mezi 20 až 29 lety, musí být svobodný a být občanem ČR,“ upřesnil pořadatel soutěže David Novotný. Soutěžící se v náchodském divadle představili například při promenádě ve spodním prádle, rozhovoru s moderátorem a ve volné disciplíně.

Soutěžního večera se zúčastnil také úřadující nejkrásnější muž světa Mister International Trinh Van Bao z Vietnamu. Vítěz soutěže poletí zastupovat Českou republiku na světovou soutěž Mister International a další v pořadí poletí na světovou soutěž Mister Supranational a Man of the World. Dva pořadatelem vybraní soutěžící ještě poletí na soutěž Mister Universe a soutěž Mister Global.

V loňském roce získal titul Muž roku čtyřiadvacetiletý strojař Jiří Kmoníček z Šestajovic u Prahy. Výtěžek z páteční akce pořadatelé věnují stacionáři Cesta v Náchodě, Domovu na Třešňovce v České Skalici a také Muži roku 2009 Martinovi Zachovi na jeho rehabilitaci po těžkém úraze.

Jiřina Maléřová z Horní Bečvy (zcela vlevo) prodává tradiční dřevěné hrábě na jarmarku ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm.
Vyrobit fortelné dřevěné hrábě není jen tak