Konopný den i výstava se zaměřují na konopí technická s účinnou látkou CBD, jež nemá psychoaktivní účinky jako THC obsažené v marihuaně, a které je velmi prospěšné v různých oblastech. „Konopí nás může léčit, šatit, živit i zahřát. Dá se z něj dokonce postavit dům nebo vyrobit plast,“ nastínila jedna z kurátorek výstavy Barbora Sasáková.

Na programu Konopného dne jsou přednášky o konopí, jeho historii, léčivých účincích či využití v průmyslu, dále dílny zaměřené na zpracování konopí, kroucení provazů, výrobu konopných panenek či dekorací nebo komentované prohlídky výstavou Konopí.

„Z konopí bude i občerstvení. Ochutnáte konopné pivo, kávu, čaj, dezerty či pagáče. Rozhodně se nemusíte bát, že půjde o nějaké zakázané produkty. Technické konopí není nebezpečné, a jak třeba sami zjistíte, nápoje a potraviny z něj jsou velmi chutné a především zdravé,“ láká druhá z dvojice kurátorek Milada Fohlerová, podle níž už staří Valaši věděli, že konopí je velmi prospěšná a mnohostranně využitelná rostlina.