Natěšené milovníky zimních sportů přivítali o uplynulém víkendu například ve Ski areálu Karolinka. „Zatím máme v provozu šest set padesát metrů sjezdovky, tedy asi dvě třetiny celkové délky. Na to, že před pár dny bylo úplné jaro, jsme toho stihli dost," uvedl v neděli Jan Dudek ze Ski areálu Karolinka. Stávajícího mrazivého počasí chtějí v areálu využít a v nejbližších dnech zprovoznit kilometrovou sjezdovku v celé délce.

Podle Jana Dudka mohou lyžaři ale už nyní využívat služeb areálu už ve standardní otevírací době od půl deváté do čtyř odpoledne. „Od středy do soboty umožníme také večerní lyžování od sedmi do půl deváté," doplnil Dudek.

Hned v sobotu registrovali provozovatelé vleku v Karolince velmi slušnou návštěvu. „Bylo poměrně nabito. „V neděli zejména po obědě už to bylo volnější. Je vidět, že lidé už myslí na pracovní povinnosti. Zvlášť po několika dnech volna," zhodnotil Jan Dudek.

Prvního ledna zahájili provoz také ve Ski areálu Rališka v Horní Bečvě. K dispozici byla téměř celá hlavní sjezdovka a velký vlek. O víkendu se podmínky pro lyžaře ještě zlepšily. „V provozu je celá hlavní sjezdovka v délce pěti set padesáti metrů, jede také sedačková lanovka," informoval Vojtěch Vaníček z Rališky.

Vlekaři dále zasněžují také malý vlek. „Pokud se nám zadaří, bude v provozu pozítří," uvedl v neděli Vaníček. Také na Rališce byl zájem o první dny lyžování velmi slušný. Do areálu zavítaly desítky lidí. Vedle areálu Rališka je od 1. ledna v Horní Bečvě v provozu také další oblíbené středisko Sachova Studánka.

Lyžuje se také ve Velkých Karlovicích. Od soboty je v provozu například červená sjezdovka ve Ski areálu Kyčerka, stejně jako jeden dětský vlek a pohyblivý pás. V neděli zahájili sezonu na Kohútce v Novém Hrozenkově, týž den zavítali lyžaři poprvé také na karlovickou sjezdovku Horal. „Ode dneška je zprovozněná na plný výkon. Sjezdovku Razula prozatím dosněžujeme. Určitě ji otevřeme do příštího týdne," hlásil od sjezdovky na Horalu Leo Bača.

Na Horalu se v neděli těšili velké návštěvnosti. Konal se zde totiž první ze seriálu závodů dětské školičky Razulák. „První otevření tak bylo super, navíc vyšel krásný den," pochvaloval si Leo Bača.

Mimo provoz prozatím zůstává areál na Pustevnách. Spuštění je ale otázkou dní. „V zásadě máme nasněženou vrchní sjezdovku a upravujeme ji rolbou. Nicméně musíme ještě pověsit pomy a zasadit dětský vlek, přes které nemůžeme zasněžovat," přiblížil současnou situaci Petr Chrostek z areálu na Pustevnách. Sezona zde podle něj začne v úterý. V provozu bude dvousetmetrová horní sjezdovka a dětský provazový vlek. „Předsněženou máme také sjezdovku Lokomotiva, která by měla být připravená na víkend," doplnil Chrostek.