Nákup byl financován z fondů Evropské unie. V tiskové zprávě o tom informovala Lenka Plačková z marketingového oddělení Vsetínské nemocnice.

Nově pořízené vybavení pomáhá při náročné péči o pacienty, z nichž mnozí jsou dlouhodobě hospitalizovaní, imobilní, hendikepovaní.

„Velkým pomocníkem jsou pro nás moderní odsávačky - přístroje pro odsávání sekretu z horních cest dýchacích u pacientů s tracheostomií, nemocných, jejichž organismus je vyčerpaný a oslabený, a pacient sám si už není schopen odkašlat. Nebulizátory zase pomáhají u pacientů, kteří při léčbě dýchacích cest potřebují inhalovat léky formou aerosolu,“ vysvětlila Adriana Šimková, vrchní sestra Oddělení následné péče Vsetínské nemocnice.

Nové vybavení pracoviště hodnotí pozitivně i primářka oddělení Zuzana Vojtěchová.

„Přístroje nám usnadňují a pomáhají zvyšovat kvalitu péče, díky moderním technologiím je jejich obsluha příjemnější. V případě EKG pracujeme s vyšší kvalitou zobrazení a komplexnějšími výstupy využitelnými pro následnou analýzu,“ doplnila primářka oddělení.

Oddělení následné péče poskytuje péči lékařskou, rehabilitační i ošetřovatelskou, přijímá pacienty s chronickými nemocemi, s nevyléčitelným onemocněním, ale stále častěji také pacienty, u kterých skončila akutní fáze péče a potřebují doléčení.

Modernizací prošly v minulých letech vnitřní prostory, zázemí pro pacienty i personál, ale i budova samotná, a to včetně výměny oken a zateplení.

Výstavba moderní tenisové haly ve Valašském Meziříčí skončí v červnu 2020. Sportoviště přijde na necelých 30 milionů korun.
V Meziříčí dokončují moderní tenisovou halu za třicet milionů