Zájemci si mohli návrhy prohlédnout na infotabulích. Nejvíce lidi zaujalo odstranění mlatového povrchu. Ten v minulosti působil problémy především obyvatelům domů okolo náměstí. „Vždy když se zvedne vítr, tak nám částečky povrchu z náměstí přistávají na oknech a balkonech," řekla jedna z místních Mirka Labajová.

Více zeleně a umístění dlaždiček lidé chválili. „Kreml jsme tady už měli a před rokem nám k němu postavili Rudé náměstí. Nový návrh se mi líbí, jen se bojím, aby v zimě neklouzaly," uvedla asi osmdesátiletá Vsetíňanka paní Pavlicová.

Připomínky měla také ohledně kontrastu ploch. Podle ní budou tahat oči. „Doporučuju s opravami nikam nepospíchat. Nejlepší by bylo vymezit zkušební plochu, abychom viděli, jak to bude vypadat a jak se které rostliny uchytí," dodala Pavlicová.

Se zavedením zkušebních ploch ale nesouhlasí místostarosta Petr Kořenek. „Podle mě musíme náměstí Svobody dokončit co nejdříve, abychom se mohli věnovat také dalším problémům ve městě," řekl Kořenek.

K návrhům se vyjádřili také zástupci občanského hnutí Osvoboďme náměstí. „Architekt hezky zkombinoval všechny návrhy. Sympatický je také nápad se společným sázením květin. Vidím v tom takovou symboliku, aby se lidé starali o to, co je má zajímat," uvedla koordinátorka hnutí Klára Bažantová.

Nové návrhy mají vycházet částečně z připomínek lidí z výsledků ankety z minulé diskuze a původního návrhu. „Jsem příjemně překvapený. Za celý den se objevily zatím jen dva vyloženě nesouhlasné hlasy," prozradil architekt Igor Kovačevič.

Návrhy mají být umístěny na internetových stránkách Vsetína, kde k nim bude připravená anketa.

Podle předběžného plánu úpravy náměstí začnou na jaře roku 2013. Většina nákladů bude zaplacená z reklamace stavby.