Pozornost strážníků přitáhla nejdříve skupinka tří mladíků, kteří v pátek o půl desáté večer tropili výtržnosti v Nádražní ulici. „Hlídka je zastavila a nechala dýchnout,“ uvedl ředitel stráníků Nikolaj Martinák s tím, že nejmladšímu bylo teprve šestnáct let.

Ten nadýchal téměř půl promile. „Nejhůře však dopadla dechová zkouška pro sedmnáctiletého chlapce, který pil spolu se svým kamarádem v jedné vsetínské restauraci,“ informoval.

Dýchací přístroj u něj ukázal hodnotu 1,22 promile. „Zajímavým faktem je, že při našich kontrolách stále častěji narážíme na mladistvé, kteří nejsou přímo ze Vsetína a spíše vyrazili do města za zábavou. Místní už si zvykli na to, že kontroly probíhají a dávají si větší pozor,“ konstatoval Martinák.

Ve Valašském Meziříčí se v souvislosti s alkoholem u mladých nyní potýkají strážníci s jiným problémem. Popíjení mládeže přímo v restauracích se zde totiž díky pravidelným kontrolám podařilo téměř vymýtit.

Problém podle šéfa meziříčských strážníků Jana Camfly spočívá v tom, že mládež má téměř neomezenou možnost nakoupit bez jakýchkoliv problémů alkohol v různých supermarketech.

„Schází se a popíjejí potom po parcích na lavičkách,“ posteskl si Camfrla s tím, že právě v nedávné době takto strážníci našli čtrnáctiletou dívku, která nadýchala téměř 1,6 promile alkoholu. Akce přímo zaměřená na alkohol u mladistvých probíhala před necelým měsícem také v Rožnově pod Radhoštěm.

„Během jednoho měsíce jsme přistihli devět mladých lidí, kteří byli pod vlivem alkoholu,“ sdělil ředitel rožnovských strážníků Daniel Vašut. Podle něj byla nejvyšší naměřená hodnota 0,89 promile. „V žádném případě se ale nejednalo o rekord, v minulosti jsme naměřili už i více,“ uzavřel Vašut.