Vsetíňan se vydal krást ubrusy v den svých dvaadvacátých narozenin

„Vytlačil střešní okno, vlezl do restaurace a začal si ven vynášet ubrusy, které zřejmě hodlal ukrást,“ popsal asistent policejního ředitele ve Vsetíně Ivo Zgarba.

Jeho počínání však krátce před jednou hodinou ranní zpozoroval všímavý pracovník bezpečnostní agentury, který vše nahlásil na tísňovou linku státní i městské policie.

Hlídka policistů, která k Bečvě dorazila, muže vyzvala, aby ze střechy slezl. „Neposlechl a pokoušel se před kolegy skrýt,“ poznamenal Zgarba.

Protože je budova rozsáhlá, státní policisté společně s městskými strážníky budovu obklíčili, aby zloděj nemohl nepozorovaně utéct.

Poté muži zákona požádali o pomoc hasiče se zvedací plošinou. „Po domluvě s policisty jsme krátce před půl druhou vyvezli dva z nich na střechu budovy a ti hledaného muže zadrželi,“ potvrdil Štefan Hrtús z hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Zjistilo se, že jde o dvaadvacetiletého mladíka ze Vsetína. Ve zkráceném přípravném řízení byl obviněn z krádeže vloupáním. „Zajímavé na zloději je, že se rozhodl jít krást právě v den svých narozenin,“ poznamenal Zgarba.

Jak dále uvedl, poděkování si zaslouží všímavý vsetíňan, který pokus o krádež policistům nahlásil a dále také hasiči a strážníci, kteří při dopadení mladíka asistovali.

„Musím přiznat, že nepamatuji, že by se podobný případ někdy dříve stal,“ zhodnotil celou noční akci ředitel městských strážníků Nikolaj Martinák.