Pětičlenná odborná porota, složená ze zástupců Státní zemědělské a potravinářské inspekce a odborných škol, v čele s předsedou Pavlem Gottwaldem, hodnotila dvě kategorie: nejlepší chleba a nejlepší rohlík. Celkem se do odborné soutěže zapojilo devět vzorků chlebů a osm vzorků rohlíků.

Nejlepší chléb upeklo a v soutěži o nejlepší chleba zvítězilo Pekařství Křižák s.r.o z Boleradic. Na druhém místě se umístilo Pekařství Semag s.r.o. z Havířova. Bronzovou medaili získala firma Pekařství Arete s.r.o. z Rožnova pod Radhoštěm.

První místo, v kategorii o nejlepší rohlík, získala firma Consi, v.o.s. – Pekárna U Mostu, Vsetín. Stříbrná příčka patří firmě Pekárna MaJa, s.r.o. z Dolních Dujanovic. Na stupně vítězů, v podobě třetího místa, se dostalo Pekařství Arete s.r.o. z Rožnova pod Radhoštěm.

Titulem Nejlepší pekař Valašského království, o kterém rozhodli samotní návštěvníci svými hlasy, se může pyšnit Integrovaná střední škola z Valašského Meziříčí. Na druhém místě se umístila Iveta Baculáková, firma BaBAD z Čadce. Bronzový stánek s pečivem ze Vsetína přivezla firma Consi, v.o.s. – Pekárna U mostu ze Vsetína.

Zástupci pekařských firem se utkali i v netradičních disciplínách, takzvaném Pekařském trojboji.

„Pekařští mistři museli svoji zručnost a talent předvést s trakařem a třemi pytli mouky, na chůdách s pekařskou nůší na zádech a s půllitrem piva na lopáři,“ přiblížila mluvčí Valašského muzea Pavlína Polášková.

Vítězem v trojboji se stal Luděk Bečica, zástupce pekárny Zdravosti z Olomouce. Zdeněk Žílák, Placky z pece, vybojoval druhé místo. Diplom za třetí místo získala Markéta Hloušková, Consi, v.o.s. – Pekárna U mostu ze Vsetína.