Po stránce provozní nevidí místostarosta Vsetína Tomáš Pifka žádný problém. „Všechny termíny sedí, v současné době se dokončují šatny hostů a zázemí pro juniorský hokej. Budou hotové do poloviny srpna,“ ujistil Pifka.

Hotové je sociální zařízení pro imobilní diváky i fanshop. „V pátek a o víkendu se lajnovalo, umísťovaly se reklamy a stříkaly se vrstvy ledu. V pondělí už chlapi vyjeli na led,“ doplnil místostarosta.

Probíhající práce částečně omezí provoz stadionu, nedotknou se ale přípravy družstev na ledě. „Během přípravných utkání budou hostující celky využívat jiných šaten, než které jsou pro ně obvykle k dispozici,“ uvedl starosta Vsetína Jiří Růžička.

Práce uvnitř stadionu jsou součástí třetí etapy rozsáhlé rekonstrukce, která začala v roce 2016. První se týkala ledové plochy a okolí, včetně úprav střídaček a trestných lavic a instalace světelných tabulí a LED obrazovky. Druhá etapa zahrnovala úpravy celého zázemí na straně stání. Dělníci opravili sociálky, bufety i šatny mužů domácích.

Třetí etapa řešila práce na straně sezení. Oprav se dočkalo šest šaten dorosteneckých a žákovských týmů a také šatna hostů. Nové nadstřešení získaly střídačky a vznikl také fanshop, prodejna hokejových suvenýrů pro vsetínské fanoušky.

První dva roky spolkly práce dvaadvacet milionů korun. Letošní opravy šplhají k desíti. „Ještě nás čeká jedna etapa za deset milionů a to budou opravy vedle fanshopu. To znamená nové sociálky, vybavení šaten, vzduchotechnika a nahoře sociálky pro sedící diváky,“ doplnil Tomáš Pifka.

Vnitřek stadionu bude tím pádem hotový a radnice začne řešit otázku střechy a tepelnou izolaci opláštění stadionu. „Vnitřními opravami jsme získali zimní stadion standardu jednadvacátého století,“ uzavřel místostarosta Tomáš Pifka.

Opravy za cca 45 milionů korun2016, 2017 – oprava chladicího systému ledová plocha, světelné tabule, šatny A týmu, WC strana na stání – 22 milionů korun
nová rolba – 3,5 milionu korun
2018 – šatny, fanshop, wc pro vozíčkáře, stříšky nad střídačkami – 9,3 milionů
2019 – WC pro diváky na sezení, vybavení šaten, vzduchotechnika – 10 milionů