„Jednání s Povodím Moravy jsme zahájili v minulém týdnu. Intenzivně korespondujeme také s Bruselem. Finance, které měly padnout v projektu Čistá řeka Bečva na čističky a kanalizace chceme převést na výstavbu plavebních komor, stejně jako je tomu třeba na Labi nebo Vltavě,“ prozradila starostka Vsetína Iveta Táborská.
Jak redakce kvokárny zjistila, dopravci už za dva roky jednoduše nalodí auta na trajekty, které z Bobrk projedou Bečvou až pod Valašské Meziříčí. „Vylodění bude v místech, kde vtéká Rožnovská Bečva do Vsetínské,“ vysvětlil starosta Meziříčí Jiří Částečka. Řešení zprovoznění Bečvy jako hlavní dopravní tepny je podle zainteresovaných stran jediné možné. „Ministersvo nám peníze na dodělání rychlostní komunikace nedá. A silnice mezi Vsetínem a Meziříčím je na rozpadnutí. Takto jí výrazně odlehčíme,“ doplnil Částečka.
Pozemní cestu budou moci využívat pouze osobní vozidla a autobusy.

„Veškerá nákladní auta, včetně dodávek poputují po vodě. Zlepší se tak nejenom průjezdnost mezi oběma městy. Sníží se totiž i emise z výfukových plynů a odlehčí se centru Valašského Meziříčí, které na peníze na obchvat také bude muset čekat dlouhé roky,“ dodal.
Radost z toho mají i rybáři. „Kormoráni díky tomu odtáhnou jinam,“ raduje se šéf vsetínského spolku.

Text se nezakládá na pravdě