Areál založil Tomáš Juga už v roce 1999 a následující rok jej otevřel veřejnosti. Od září 2019 podporuje jeho provoz také město Valašské Meziříčí.

„Fauna park na Štěpánově je vyhledávaným cílem rodin s malými dětmi, ale také našich mateřských a základních škol. Jeho provoz je nákladný, proto jsme jej dosud podporovali částkou 20 tisíc korun měsíčně s podmínkou, že bude pro návštěvníky otevřen zdarma,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek.

Radní podporu letos navýšili

Současná ekonomická situace, nárůst cen energií i vstupních surovin pro výrobu krmiv se však promítly do růstu provozních výdajů areálu. Tomáš Juga se obrátil na město s žádostí o zvýšení příspěvku a radní mu vyhověli.

Kulhavý a Vabroušek představí trasy Valachy mana
Kulhavý a Vabroušek představí nové trasy Valachy mana

„Příspěvek jsme navýšili na 30 tisíc korun měsíčně. Naším cílem je, aby byl Fauna park – dětský ráj nadále přístupný zdarma a děti i dospělí se mohli setkávat se zvířaty v atraktivním prostředí,“ doplnil starosta Stržínek.

Podle provozovatele by se měl areál v nejbližší době rozšířit také o jezírko pro černé labutě a případně i další zvířata.

Otevírací doba Minizoo

  • listopad – únor od 8 do 16 hodin
  • březen a říjen od 8 do 17 hodin
  • duben – září od 8 do 19 hodin