„Důvodem odvolání ředitele bylo jeho celkové manažerské selhání. Dostali jsme celou řadu podnětů, které se pak vyhodnotily, “ vysvětlila tisková mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí České republiky Viktorie Plívová.

Na post ředitele vypíše ministerstvo výběrové řízení. Přesný termín však prozatím nikdo neví. S výměnou se totiž zřejmě nespěchá. Podle informací z ministerstva bude až do konce roku v čele úřadu práce bývalý zástupce Mrázka Stanislav Rudolf.

Pro vsetínský pracák ovšem výměna ředitele nebude jedinou novinkou. „Chystá se celková restrukturalizace systému. Bude fungovat centrální úřad na úrovni krajů. Nemá proto smysl na tu překlenovací dobu hledat někoho jiného,“ dodala Plívová.

Úřad práce je od pondělí vzhůru nohama. Odvolaný ředitel se v bývalém zaměstnání objevil včera dopoledne, aby si vyklidil kancelář. S médii ale komunikovat nechtěl. „Chystám se vydat tiskové prohlášení,“ vzkázal po své bývalé sekretářce Věře Kašíkové.

Pracovníci vsetínského úřadu se k náhlému odvolání svého šéfa nechtějí příliš vyjadřovat. „Ve funkci byl šestnáct let. Důvod, proč ho odvolali, neznám, nebyl mi sdělen. Víc to nechci komentovat,“ reagoval například současný zastupující ředitel Stanislav Rudolf.

Redakci Valašského deníku se nicméně podařilo získat alespoň kopii mailového dopisu, který Mrázek na rozloučenou rozeslal svým bývalým zaměstnancům. „Důvody, které mi byly sděleny, nemohu přijmout a nepřijímám, jsem přesvědčen, že jsem nepochybil,“ uvedl mimo jiné v dopise Miroslav Mrázek.