Ministr Kultury Antonín Staněk a Vlastislav Ouroda, náměstek pro řízení sekce kulturního dědictví, jednali v neděli se zástupci Valašského muzea v přírodě o rozvoji muzeí v přírodě pod správou ministra kultury.

„Našim cílem je hledat efektivní způsob správy a myslím si, že v této chvíli již máme připravený postup, který směřuje k vytvoření Národního muzea v přírodě a jsem přesvědčen, že celé transformaci již nestojí nic v cestě,“ uvedl ministr kultury.

„Při příležitosti konání programu Starodávný jarmark, si ministr kultury prohlédl areál Dřevěného městečka, kde se setkal s lidovými výrobci označenými titulem ministra kultury Nositel tradice lidového řemesla,“ uvedla Pavlína Polášková, mluvčí rožnovského muzea.

Ve skanzenu si ministr Staněk prošel také Valašský Slavín s pomníky slavných osobností Valašska a zajímali jej rekonstrukce památných budov jako kostela sv. Anny v městečku a Libušína na Pustevnách. Zaujala ho zvláště oprava před časem vyhořené chaty od Dušana Jurkoviče.

„Je pro mne hlubokým zážitkem si představit tu obrovskou zkázu, která tady musela být krátce poté, co Libušín vyhořel a na druhé straně tu neuvěřitelnou schopnost dnešních lidí, kdy tradičními technologiemi vrací stavbě původní podobu,“ ocenil ministr kultury.

Autorka: Anna Vaculíková

Skládanka několika fotografií pořizovaných delší dobu nad valašskomeziříčskou hvězdárnou během sobotní „noci padajících hvězd“ - takzvané startrails; sobota 11. srpna 2018
Padající hvězdy pozorovali vleže u čaje
Tradiční soutěž v lovu ušlechtilých ryb se u rybníku v Podlesí u Valašského Meziříčí konala v noci na sobotu 11. srpna 2018.
Za noc ulovil dvanáct metrů ryb