Město si ale prý klade požadavky, které nájemci nemohou splnit.

„Podle vedení města se areál minigolfu nakonec zachová. Jenže by nejraději všechno změnili a upravili. To znamená od boudy, předláždění až po zrušení plotů. Na to ale nemáme peníze,“ prozradil jeden z pracovníků Minigolf clubu, který si nepřál být jmenován.

Provozovatelé sportoviště zatím ani nevědí, jak se situace vyvine dál. S finanční pomocí od města na úpravy nepočítají. „Oni se o to nestarají. Prý ani na takovou pomoc nemáme nárok. Jedná se o částku v řádech milionů a nevíme, co bude. Nechceme ale žádný humbuk. Třeba se to ještě změní stejně, jako když tu mělo stát sportoviště pro důchodce,“ řekl pracovník minigolfu.

Provoz na sebe prý sám nevydělá

Provoz minigolfu prý sám na sebe nevydělává. Není proto možné, aby nájemci mohli úpravy pokrýt. „Dříve, když do města přijeli nějací ti malí sportovci, tak sem šli zadarmo. Říkali, že to mají domluvené s městem. Stejně tak se to týkalo i lázní. To je už ale nějakou dobu,“ doplnil další ze zaměstnanců Minigolf clubu.

Místní lidé vzkazují: získejte dotaci

Vsetíňané jednání města nechápou. „Vždyť je to jedno z mála míst, kvůli kterým by lidé do Vsetína mohli jezdit. Kdyby zanikl, určitě to omezí návštěvnost města,“ rozčiloval se například pětadvacetiletý Libor Tomanec ze Vsetína.

Podle některých názorů by měli na radnici zkusit sehnat nějakou dotaci na úpravu minigolfu.

„Chtělo by to vypracovat plán na nějakou obnovu a požádat o dotaci. Stejně se dostávají na kdeco a tohle je, myslím, důležitá součást Vsetína,“ řekla zase Pavla Vlachová ze Vsetína.

Místostarosta Stanislav Pavelec ovšem tvrdí, že vedení města chce minigolf ve Vsetíně zachovat. „Snažíme se areál minigolfu zachovat. Je sice nutná jakási revitalizace prostředí. O tu budeme usilovat, až jakmile budou peníze,“ uvedl Pavelec.

Pokud nájemci úpravy provést nemohou, nic se prý nestane. „Provoz bude fungovat naprosto normálně dál. My v příštím roce sice plánujeme upravit park na Trávníkách, ale areálu minigolfu se to netýká. Na to by byl potřeba investor, stejně jako na plno dalších věcí,“ prozradil Pavelec.

Ohledně posílání malých sportovců a cizinců na minigolf zdarma místostarosta však neví.

Mělo by město pomoci s provozem a opravami minigolfu? Pište nám na: martin.fojtik@de­nik.cz