Novinka ve valašskomeziříčské porodnici ihned zaujala zejména nastávající maminky. „Považuji to především za zvýšení jistoty pro maminku. Miminko pak v případě potřeby dostane kvalitnější péči," řekla Valašskému deníku Veronika Přečková, která se poprvé stane maminkou v průběhu druhé poloviny prázdnin.

Stejný názor má také Alice Fojtíková. „Poprvé jsem v meziříčské porodnici rodila před šesti lety. Teď mě totéž čeká na podzim. Za tu dobu se její vybavení změnilo k lepšímu. Určitě se tu budu cítit mnohem bezpečněji," vyjádřila se maminka.

Nový pelíšek je určen pro miminka od jednoho do 3,5 kilogramu. „Neobed nahrazuje přirozené prostředí miminka, které mělo v děloze matky v době těhotenství. Zajišťuje mu maximální komfort a pocit naprostého bezpečí," řekla o pelíšku staniční sestra novorozeneckého oddělení valašskomeziříčské nemocnice. Irena Stromšíková.

Pelíšek je složen z několika částí. Takzvané dělohy, rukou, dvou kostiček, které fungují jako podložky pod krk a srdíčka. Srdíčko má funkci podložky pro polohování na břiše maminky. Nový pelíšek umožňuje optimální polohování dítěte a zvyšuje jeho celkový komfort. Materiál zároveň brání tvorbě proleženin. Řada vyšetření pak může být prováděna bez nutnosti miminko z pelíšku přemisťovat.

Valašskomeziříčská nemocnice totiž podporuje systém rooming-in. „Znamená to, že maminky mají své děti po celou dobu pobytu v nemocnici u sebe ve speciálních pojízdných postýlkách. Postýlky jsou opatřeny monitory dechu," poznamenala tisková mluvčí nemocnice Hana Szotkowská. Každý pokoj má podle ní vlastní sociální zařízení, koupelnu, přebalovací pult pro dítě, stůl s židlemi, skříň a postele s nočními stolky.