Modeláři z hlavního města nepřijeli do Vsetína poprvé.

„O naši prezentaci byl ve Vsetíně vždy velký zájem. Proto jsme uvítali možnost vrátit se tady a přivézt sem něco, co se tady vždy setkalo s velkým zájmem. Už první minuty od otevření expozice naznačily, že to byla správná volba. Téměř třicet metrů dlouhé kolejiště, jež napodobuje provoz na skutečné trati je v permanentním obležení,“ pochvaloval si šéf organizátorů výstavy Vítězslav Báňa.

Precizní modelářská práce nadchla zejména starší kluky, ale také dospěláky středního a vyššího věku.

„Já jsem celý svůj život pracoval na železnici. Tu výstavu jsem si nemohl nechat ujít. A nelituji. Jsem tu i se synem a vnukem,“ svěřil se senior Jan Kopečný, jenž přijel na výstavu se svými potomky z Uherskohradišťska.

Předvedené modely jsou výsledkem snažení dospěláckých i dětských členů kroužku podle reálných vzorů s převahou ruční práce.

„Je to moc pěkné. Jsem rád, že jsem si mohl ovládání některých modelů i sám zkusit,“ řekl Valašskému deníku desetiletý Patrik ze Vsetína, jehož počínání pozorně sledoval, byť zatím z náručí maminky, jeho třiapůlletý bratr Jakub.

Pro ty nejmenší připravili organizátoři výstavy několik kolejišť na hraní. Děti si mohly připravené menší modely samy řídit a spouštět.

„Několikrát jsem rozjel mašinku s vagónkem pomocí takového otáčecího čudlíku,“ pochlubil se nastávající školák Petr Rožnovják ze vsetínského Luhu.

„Já jsem lokomotivu ovládal pomocí tabletu. Bylo to moc zajímavé. Chtěl bych mít něco takového i doma,“ zvolal od dalšího stolu s železnicí osmiletý Jirka Havlíček z Rožnova pod Radhoštěm.

Tříkrálová sbírka ve Valašském Meziříčí
My Tři králové, jdeme k vám..., neslo se Valašským Meziříčím
Novoroční koncert kapely Dareband  ve vsetínském Domě kultury
Dareband si pozval dětský sbor a pokřtil DVD