Cesta k úspěchu však nebyla rozhodně jednoduchá. Do celostátní soutěže se přihlásily přes čtyři stovky dívek, užším výběrem jich pak prošla jen dvacítka. Deset z Čech a stejný počet z Moravy. Z nich porota po vyhodnocení fotografií ještě polovinu uchazeček o titul vyřadila. „Jelikož jsem na publikum zvyklá, na podiu jsem trému příliš nepociťovala. Horší bylo to napětí v zákulisí před začátkem,“ svěřila se Michaela. Do Zlína ji přijeli podpořit nejen rodiče, ale i kamarádi, což ji udělalo velkou radost.

Nynější studentka financí na brněnské Mendelově univerzitě má k úspěchům dobré předpoklady: už v pěti letech začínala s baletem, o tři roky později se dala na latinskoamerické tance. Dodnes dochází do vsetínského Tancklubu, i když času kvůli studiu už není tolik, co dříve.

Michaela má navíc spoustu dalších koníčků: hraje squash, jezdí na lyžích a snowboardu, zajímá se o kanoistiku. „Mám štěstí, že sportovně založený je i přítel,“ svěřuje se.

Druhé místo v prestižní soutěži ale nebyl její první úspěch. Už letos vyhrála soutěž Miss Haná a díky tomu získala cenné zkušenosti na několika módních přehlídkách.

Miss Academia má ale přece jen trochu odlišnější kritéria hodnocení. „Není to jen o kráse a o pohybovém nadání. Musely jsme prokázat schopnost logického myšlení. Například závěrečná promenáda v plavkách nebyla až tak podstatná,“ oponuje Michaela. Šedesát procent bodového hodnocení totiž tvoří vědomostně-inteligenční test.

„Některých slečen se ptaly například na důchodovou reformu,“ usmívá se čerstvá vicemiss. Organizačně si soutěž nemůže vynachválit. „Pořadatelé to měli zvládnuté perfektně. Ráda bych poděkovala Martinovi Kaňátovi s nímž jsem tančila jive. Volnou disciplínu mi zase pomáhal vymyslet Michal Biolek, takže příprava byla vynikající,“ říká sympatická dívka.

A co Michaelu čeká v blízkých dnech? Chystá se pořídit kolekci snímků u renomovaného fotografa Jiřího Šubrta, což ji umožnil právě úspěch v Miss Academia ČR. Dalším dárkem, který obdržela spolu s titulem, je možnost vyzkoušet si tandemový seskok s padákem. „Jelikož mám ráda adrenalin a z letadla jsem ještě nikdy neskákala, tak už se docela těším,“ prozradila Michaela Macková.