Rada města navrhla a zastupitelé na posledním zasedání schválili uvolnit půl milionu korun na projektovou dokumentaci na stavbu točny autobusů nad základní školou na Sychrově.

„Vedení hlásá, že se nevzdalo myšlenky zavést hromadnou dopravu na sídliště. Vždyť to vloni odmítali! Teď po roce přišli s tím, že by to byl dobrý nápad,“ zlobil se zastupitel za Koalici pro otevřený Vsetín Michal Berg.

„Kdyby to řešili vloni, když jsme to my navrhovali, tak to mohlo být o rok dřív,“ dodal.

Podle něj jsou v sídlišti dvě kritická místa, kde by bylo třeba omezit parkování zavazejících aut.

„Stojí tam auta nelegálně už teď, ale nikdo to nepostihuje. Každopádně sídlištěm jezdí popeláři, evidentně tam projede i větší auto. Problém může nastat v zimě. Ale když bude moc sněhu, přinejhorším se na dva týdny autobusová linka přeruší,“ navrhoval.

Hasiči a hasičky závodí v sobotu 11. května 2019 na okrskové soutěži soutěži v požárním sportu v Hrachovci u Valašského Meziříčí. S výjimkou mužů nad 35 let, kteří závodili jen v požárním útoku, všichni ostatní změřili síly také v překážkovém běhu na sto
Požární útok je akčnější, tvrdí hasička, která „žene“ vodu dopředu

Náměty k řešení

Ředitel společnosti ČSAD, která zajišťuje MHD ve Vsetíně, Oldřich Holubář prohlásil, že pokud se vyřeší podélně parkující auta, která zužují průjezd, je doprava do sídliště reálná.

„Při testu jsme s menším autobusem projeli. Je třeba společně s městem vyřešit parkování a taky otáčení autobusu a pak to nevidím jako utopii,“ odhadoval.

Pokud budou vyhovovat oblouky na otáčení, nebyl by problém ani s velkým autobusem.

„Já bych ale volil spíš menší autobus. Ne mikrobus, ale menší autobus s kapacitou kolem třiceti míst,“ doplnil Holubář.

Na soutěž Prlovský drvař se v sobotu 11. května sjelo 32 soutěžících a stovky návštěvníků.
VIDEO: Na soutěž Prlovský drvař se dámy jezdí dívat na pořádné chlapy

Výstavba nové točny

Stávající točna na konci sídliště nesplňuje požadavky na sklon i rozměr pro využití autobusy. Vedení města proto rozhodlo postavit novou točnu v zatáčce nad školou u vjezdu na parkoviště nad školním sportovním areálem.

„Se stavbou by se mohlo začít příští rok. Poblíž točny by vznikly i dvě zastávky,“ přiblížil starosta Vsetína Jiří Růžička.

„Předpoklad je, že linku budou obsluhovat menší autobusy. Průjezdnost točny řeší projektová dokumentace, která se nyní zpracovává,“ doplnil starosta.

Stylový horský hotel Maměnka na Pustevnách.
Maměnka na Pustevnách dostane nový kabát, černou barvu nahradí okrová

Zastávky zaberou parkovací místa

Nové zastávky zaberou nejedno parkovací místo. Kam s auty, kterým tato místa budou chybět, radnice neví. „Zatím je točna ve stadiu projektu, který se zpracovává,“ reagovala stručně mluvčí Jana Raszková.

Zdali autobusová doprava do sídliště pohřbí nápad se stavbou atraktivní, ale nákladné lanovky, závisí na dotacích.

Lanovka na Sychrov ještě není pasé

Radnice tuto variantu ještě nezavrhla.

„Myšlenka lanovky vzešla ze studie protipovodňových opatření. Z průzkumu jedné z analýz vyšel závěr, že v případě udělení dotace bude lanovka přínosem nejen pro dopravu, ale také zatraktivní město pro turismus a cestovní ruch. Ve stávajícím programovém období dotace na lanovku možná není,“ uzavřela mluvčí Jana Raszková.

V Kateřinicích na Vsetínsku se od roku 1994 vyrábí hokejové puky.
VIDEO: Jak se vyrábí puk? Je to recept jako na becherovku