„Jsme rádi, že jsme se nových garáží dočkali. Původní budova byla malá, už když se postavila,“ řekla Libuše Dvořáková, vedoucí lékařka základny.
Dosud museli zdravotníci dvě sanitky parkovat venku. Za každého počasí, v létě i v zimě. „Vzhledem k tomu, že například ve voze hromadného neštěstí je materiál za mnoho tisíc, určitě to nebylo nejšťastnější řešení,“ objasnila Dvořáková. Jedna náhradní sanitka dokonce stála v mycím boxu.

Nová přístavba disponuje vyhřívanými garážemi se třemi parkovacími místy, prádelnou, žehlírnou a dvěma sklady zdravotnického materiálu. Zaměstnancům ušetří čas i energii. „Dříve jsme měli veškerý materiál v jednom menším skladu, kde bylo i několik beden s věcmi na sobě, takže manipulace byla často složitá,“ podotkla Dvořáková.

Čtěte také: Tragické dopravní nehody na Valašsku

Slavnostního přestřižení pásky se včera ujal ředitel krajských záchranářů Josef Valenta a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek. Nechyběli ani představitelé meziříčské radnice. Podle Valenty dostavba budovy umožňuje především kvalitní parkování sanitek, což se projeví zejména v zimě, kdy nebudou trpět motory a přístroje, nemluvě o lécích a transfuzích. „Jsme samozřejmě rádi, že máme prostor, kde můžeme pohodlně ukládat materiál hromadného neštěstí, v jehož případě ale budeme nejraději, pokud jej využijeme, co možná nejméně,“ dodal Josef Valenta. Že se u garáží navíc nachází dalších šest parkovacích míst a manipulační prostor, považuje za přidanou hodnotu celé stavby.

Čtěte také: Davaj, davaj, křičel ozbrojený lupič na pošťačku. Od pošty odjel jejím autem

Na přístavbě pracoval zhotovitel od loňského podzimu. Stihl ji za čtyři měsíce. „Stavělo se ne v úplně nejlepších klimatických podmínkách, protože období od listopadu do února není pro stavbu úplně ideální. Nicméně se povedlo odvést práci kvalitně a v termínu,“ ocenil Valenta.

Zásluhu na modernizaci má také město Valašské Meziříčí, které darovalo pozemek pro původní i novou stavbu základny a zakoupilo zdravotníkům schodolezy za 100 tisíc korun. „Přiznávám, že ne se všemi investicemi vždy souhlasím. Ale v tomto případě jsem si jistý, že zde není nikdo, kdo by smysl této investice zpochybňoval,“ uvedl místostarosta města Josef Vrátník.

Související: Záchranářům přibylo osm tisíc výjezdů. Dnes otevírají další stanici v Meziříčí