Program festivalu začíná tento pátek 27. ledna od 16 hodin pietním aktem u příležitosti Mezinárodního dne památky obětí holocaustu. Uskuteční se u památníku ve Vodní ulici. Další program je naplánovaný na únorové a březnové dny.

„Lidé se mohou těšit například na promítání filmu Golet v údolí nebo přednášku rabína Jaira Jirmejahu Jerochima na téma Králové v judaismu,“ zmínila některé body programu místostarostka Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková.

Velkým lákadlem podle ní bude beseda s hercem a moderátorem Janem Krausem, který v neděli 12. března v Kině Valmez povypráví o osudech své rodiny za druhé světové války.

Velký sál zámku Žerotínů pak bude hostit přednášku teologa Pavla Hoška na téma Když dva dělají totéž, není to totéž – Mojžíš a Jonáš jako modely vůdcovství.

O pomyslnou tečku za programem letošního ročníku festivalu se postará tradiční politická debata, která se uskuteční v neděli 26. března v kině za účasti velvyslankyně státu Izrael v ČR Anny Azari a poslance Miroslava Janulíka.

close Festival Chaverut - Přátelství věnovaný Izraeli info Zdroj: se svolením MěÚ Valašské Meziříčí zoom_in Festival Chaverut - Přátelství věnovaný Izraeli