„Na místě staré a už nevyhovující ocelové konstrukce vyrostla celodřevěná stavba, která je opláštěná šindelem. Ve stejném stylu je postaven také objekt promítací kabiny,“ řekl vedoucí technického oddělení meziříčské radnice Zdeněk Bobek.

Dodavatelská firma nyní provádí montážní práce na amfiteátru a promítací kabině. Dále ve svých dílnách vyrábí nové lavičky, které v hledišti využije při různých kulturních a společenských událostech bezmála pět set diváků.

„Na jeho rekonstrukci zchátralého letního kina jsme zpracovali samostatný projekt,“ podotkl mluvčí města Josef Beneš s tím, že obnova si vyžádá dvacet milionů korun, přičemž deset milionů získala radnice od státu formou dotace.

Už nyní je ale zřejmé, že provoz amfiteátru nebude takový, jak si ho lidé pamatují.

Hygienici například požadují zvukovou izolaci nadstřešení nad pódiem a instalaci přístroje, který by ve zvukové aparatuře omezoval míru hluku. „Produkce budou muset navíc končit už před desátou hodinou večer,“ objasnil starosta Jiří Částečka s tím, že podstatnou část nákladů pokryjí peníze ze státního rozpočtu.

Společně s rekonstrukcí amfiteátru probíhá u zámku Kinských také revitalizace parku, na který město získalo sedmnáctimilionovou dotaci z evropských fondů. Šest milionů zaplatí radnice ze své kasy.

Obnova parku zahrnuje například výstavbu nových chodníků, oplocení, vysazení nové zeleně či stavbu nového veřejného osvětlení. Pamatováno je také na děti, pro které budou připraveny atrakce v podobě nového dětského hřiště, ruských kuželek či šachových stolků.

Úpravy parku začnou v březnu a potrvají do poloviny roku. Po celou dobu bude zámecká zahrada pro veřejnost uzavřena. „Z pochopitelných důvodů se zde nebudou konat ani svatební obřady,“ doplnila matrikářka města Ivana Kasalová.