Miřenka Čechová před dvěma lety napsala a vydala v nakladatelství Paseka kontroverzní knihu Baletky. Stal se z ní bestseller, kterého se prodalo více jak deset tisíc výtisků.

V minulém roce bylo online z Paláce Akropolis uvedeno multimediální představení metaBaletky, v němž autorka na knihu navázala pouze nepřímo.

Na začátku letošního roku připravila Miřenka Čechová, která byla také nominována na cenu Thálie za inscenaci Miss AmeriKa, divadelní dramatizaci knihy se stejným názvem Baletky. Uvádí jej Divadelní soubor Spitfire Company.

„Představení přináší ponor do duše dívky bojující proti manipulaci, teroru a ztrátě vlastní identity černým humorem a dětskou naivní anarchií,“ přiblížil Ondřej Smolka z Kulturního zařízení města Valašské Meziříčí.

Částečné zatmění Slunce 20. března 2015. Letošní zatmění bude podle pracovníků vsetínské hvězdárny vypadat podobně. Nastane v úterý 25. října 2022 kolem poledne.
Měsíc překryje polovinu Slunce, částečné zatmění bude viditelné i na Valašsku

Multimediální scénický projekt Baletky sleduje za doprovodu bizarního a absurdního humoru, filmu, animace, živé hudby a v neposlední řadě baletu, člověka zmítaného strachem, destrukcí a zaslepenou poslušností.

„Pečlivé propojení všech složek se odehrává na pozadí surreálných, fyzicky expresivních obrazů a výtvarných objektů, které představují univerzálně platné fenomény manipulace a teroru,“ popsal Smolka.

Miřenka Čechová ve svých představeních ráda pracuje s výraznou vizuální a hudební složkou. K výtvarné spolupráci si přizvala malířku a sochařku Evu Matoušovou, která je autorkou scénografie a metaforických objektů. O hudební doprovod se stejně jako v metaBaletkách postarala DJka Mary C a skladatel Martin Tvrdý, s nímž Čechová vytvořila představení Miss AmeriKa.

Předprodej vstupenek

Vstupenky na představení je možné pořídit online na stránkách www.kzvalmez.cz, osobně v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a k dostání budou také na místě před představením.