Břeh řeky a přilehlá tržnice pod mostem se promění podle architektonické studie, kterou už dříve pro město zpracoval oceňovaný ateliér brněnských architektů Ondřeje Chybíka a Michala Krištofa. Radnice aktuálně připravuje soutěž na zhotovitele projektové dokumentace.

„Zahrnovat bude komplexní revitalizaci krásenského břehu Bečvy včetně tržnice. Chybět samozřejmě nebude ani nezbytná úprava zeleně, osvětlení prostoru pod mostem a související mobiliář,“ uvedla místostarosta Valašského Meziříčí Yvona Wojaczková.

Vedení radnice se na podobě celého prostoru muselo dohodnout také s Povodím Moravy.

„V následujících letech zde vznikne Meziříčská náplavka, které ještě víc zatraktivní centrum našeho města a naváže na opravený most, ulici Mostní a nové náměstí,“ věří Wojaczková.

Festival videomappingu ve Valašském Meziříčí. Ilustrační foto
Unikátní festival Světlo Valmez je tady! Město oživí videomapping i Mňága

Město počítá s tím, že cena projektových prací nepřesáhne 1,5 milionu korun. Pokud půjde vše podle plánu, měly by stavební úpravy probíhat v součinnosti s opravou přilehlého silničního mostu, který je součástí průtahu městem. Jeho rekonstrukci bude mít na starosti Ředitelství silnic a dálnic, které počítá se zahájením prací v roce 2025.

Výše zmíněná studie ateliéru Chybik+Kristof řeší prostor městských pozemků mezi oběma břehy Rožnovské Bečvy ohraničený ulicemi Nábřeží, Mostní, Zašovská, Na Tržnici a Vrbenská.

„Urbanistický koncept vychází především z historické podoby města. Cílem návrhu je kompaktní a současné město, které podporuje život v centru, včetně bydlení,“ shodli se autoři studie.

Ilustrační foto.
Zahrady škol a mateřinek v Meziříčí čeká proměna za miliony korun

Vedle tržnice tak architekti v lokalitě navrhli umístit například také polyfunkční blok Vrbenská tvořený trojicí bytových domů s 20 byty, hotelem a kancelářským objektem, městský dům s kreativní nabídkou společenského a kulturního zázemí či parkovací dům s 53 místy.

Místostarostka Yvona Wojaczková už dříve uvedla, že studie je rozdělená do tří etap, které lze uskutečnit samostatně. Pro město je nyní aktuální a nejdůležitější etapa první, která se zabývá podobou samotné tržnice a úpravou břehů Rožnovské Bečvy a vytvořením odpočinkové zóny u řeky.