„Obyvatele města zvou na nadcházející pátek do dolíčku mezi panelovými domy a ulicemi Králova, Sokolská a Vsetínská, kde chtějí hromadně usychající jehličnany spálit,“ přiblížil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.

Začátek je naplánován na pátou hodinu odpoledne. Iniciátorkou nezvyklé akce je studentka Fakulty výtvarných umění Vysokého učení technického v Brně Veronika Slámová. „Zajímá mne, jak zkrášlit prostředí, které nás obklopuje a už dlouho se mi nelíbí, že lidé stromečky po Vánocích vyhodí a ony pak hyzdí okolí domů,“ přiblížila důvody, jež vedly k uspořádání hromadného pálení symbolů Vánoc, Veronika Slámová.

Pro svůj nápad získala i své kamarády. Organizátoři nezapomněli ani na předpisy. Řádně požádali radnici o dočasný zábor veřejného prostranství a dobrovolné hasiče z místní části Poličná o dohled. Zároveň slíbili, že plochu po skončení akce svépomocí uklidí. Kdo nabízené možnosti nevyužije, může vánoční stromek odložit ve sběrném dvoře meziříčských technických služeb, obyvatelé sídlišť pak v blízkosti takzvaných kontejnerových hnízd. „Odtud je budeme postupně svážet,“ uvedl ředitel firmy Jiří Olivík.

Stromky podle něj nemají lidé lámat a po částech vhazovat do popelnic. „Na to máme drtičku, která dřevní hmotu zpracuje na štěpku vhodnou například k vytápění,“ uzavřel Olivík.