„Víme už o čtyřech případech,“ potvrdil ředitel městské policie Jan Camfrla. Nevyloučil, že někteří lidé útok ani neohlásili.

„Šla jsem večer Poláškovou ulicí, když proti mně vyjel vůz se dvěma bavícími se mladíky. Poté jsem přes bundu a silný svetr ucítila silnou ránu do břicha. Bylo to vejce,“ popsala například svou nedávnou zkušenost Ilona Grossmannová z meziříčské radnice. Netradiční projektil jí potřísnil oděv a znečistil také fasádu blízkého domu. „Vajíčko letělo šílenou rychlostí. Museli ho z něčeho vystřelit. Způsobilo mi podlitiny, které zmizely až po dvou týdnech,“ doplnila Grossmannová.

Napadená žena ihned uvědomila strážníky. Všimla si, že vůz měl novojičínskou poznávací značku. Nebyla navíc sama, komu se něco podobného stalo. „Před několika dny se totéž přihodilo cvičence z mého kurzu aerobiku. Společně s ní vajíčko zasáhlo i maminku s dcerou,“ dodala Grossmannová.

Podle ředitele strážníků lze dosavadní útoky kvalifikovat jako přestupky, které by ale při zvýšené razanci vajíčkových projektilů mohly vyústit i v trestný čin.

„Určitě je nutné těmto útokům zamezit. Žádáme proto veřejnost, aby se v takové situaci snažila zapamatovat registrační značku vozu i přibližný popis jeho posádky a včas nám událost oznámila,“ vyzval Jan Camfrla.